Як розробити інвестиційний паспорт громади

?Про те, як розробити інвестиційний паспорт громади йшлося під час навчання, що проводилось 07 – 08 грудня 2023 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.
Учасники – представники громад Чернігівщини (56 із 38 територіальних спільнот області) ознайомилися з:
? особливостями інвестиційного паспорту як документу;
? його структурою («Загальна інформація про громаду», «Фактори інвестиційної привабливості», «Інвестиційні пропозиції», «Звернення та контакти громади»);
? можливостями використання та просування громадою інвестиційного паспорту.
?‍?У формі діалогу з Володимиром Бойком, директором Центру, учасники навчання докладно розібрали:
✔️якого гатунку інформація має бути в інвестиційному паспорті, а яка – ні,
✔️як визначаються інвестиційні фактори та їхніх перелік, ✔️ознайомилися з видами інвестиційних пропозицій (на основі факторів та ідей), спробували згенерувати їх в якості прикладу. Зрештою, обговорили вимоги до контактної інформації, а також засоби та можливості просування інвестиційного паспорту.
❗️❗️❗️Під час спілкування наголошувалися: громади мають навчитися дивитися на власні інвестиційцні паспорти очима потенційних інвесторів, а також формувати позитивний імідж громади.
В навчанні використовувалися приклади з розробок інвестиційних паспортів Коломийської, Овруцької та Тупичівської громад (Івано-Франківська, Житомирська та Чернігівська області відповідно).

Міжмуніципальне співробітництво

??Міжмуніципальне співробітництво – це інструмент, що дозволяє громадам спільними зусиллями вирішувати проблеми, з якими вони не можуть впоратися самотужки. Особливо за умов воєнного стану. Тому тема чергового семінару в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації – «Міжмуніципальне співробітництво як механізм спільного вирішення питань місцевого значення». Він проходив 7 – 8 грудня 2023 р. за участі працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування і об’єднав понад 3️⃣0️⃣ учасників.
??Мета навчання полягала у зміцненні знань та навичок учасників у сфері організації ефективного міжмуніципального співробітництва.
?‍??‍? Проводив заняття Врублевський Олександр Станіславович – національний експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації веб-сайту «Староста Профі».
?‍??‍?Він підкреслив важливість міжмуніципального співробітництва, його правової основи та практичний зміст. Також було надано важливі вказівки щодо основних етапів організації співробітництва, їх зміст в контексті чинних законодавчих вимог.
✍️✍️Під час навчання, Олександр Станіславович розповів, про підготовку проєкту договору про співробітництво територіальних громад, його істотні та інші умови, а також звернув увагу на примірні форми договорів про співробітництво територіальних громад, порядок та особливості їх використання.
??Навчання було дуже корисним та цікавим для учасників, які отримали актуальну та практичну інформацію про міжмуніципальне співробітництво, а також мали можливість задавати запитання та обмінюватися досвідом з експертом та іншими учасниками.
??Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.
На сайті Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації з’явився план графік на 2024 рік, який має 244 теми, які включають: короткострокові програми підвищення кваліфікації для територіальних рад, райдержадміністрацій та районних рад, а також професійні сертифікатні та загальні(спеціальні) короткострокові програми, які охоплюють різні теми на напрямки.
Центр запрошує всіх бажаючих відвідати сайт, посилання на який, буде у першому коментарі до цього допису і ознайомитись більш детально з планом аби обрати цікаві для вас теми і долучитись до навчань.