?Реалізація права на звернення
?Реалізація права громадян на доступ до публічної інформації
?Захист персональних даних – такі питання висвітленні під час навчання за програмою «Реалізація права на доступ до інформації в органах місцевого самоврядування» 31 січня 2024р.
?Захід проведено в рамках співпраці Чернігівського регіонального центру підвищення з проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
?‍??‍?З учасниками (понад 600 представників органів місцевого самоврядування з 11 областей України) працювали спікери:
?‍?Василь Курилас, фахівець з надання муніципальних послуг Рівненського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»;
?‍?Юлія Колеснік, фахівець з питань нормативно-правового регулювання Рівненського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
?Щиро дякуємо учасникам за активність, експертам за якісне і змістовне професійне навчання.

Про інноваційні інструменти управління людськими ресурсами

йшлося 31 січня 2024 р. під час першого заняття за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Сучасні інструменти управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
Цільова аудиторія: начальники відділів (завідувачі секторів) управління персоналом виконавчого апарату рад територіальних громад області.
Мета програми підвищення кваліфікації – підвищення рівня професійної компетентності працівників служб управління персоналом з питань кадрового менеджменту та застосовування сучасних інструментів управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування.
Перше заняття за цією програмою здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
Під час навчання Ганна Чепурна – викладач Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат психологічних наук ознайомила з основами управління людськими ресурсами та роботою з командою під час кризи.
Також увагу кадровиків було зосереджено на плануванні роботи та робочого часу: тайм-менеджменті. Під час візуалізованої лекції-бесіди Петро Підгайний – заступник директора Центру, магістр державної служби розглянув тематику, що стосувалася принципів та парадигми тайм-менеджменту; основних принципів організації та упорядкування робочого часу; визначення пріоритетів та досягнення цілей тощо
Навчання за цією програмою передбачає проведення упродовж року ще трьох одноденних занять.
♻️?26 січня відбулось очне навчання для працівників апарату, структурних підрозділів, старост та депутатів Іванівської сільської ради. Навчання проходило на базі Іванівської сільської ради та було присвячене темі: «Охорона навколишнього середовища в громаді: правові та практичні аспекти».
З посадовцями зустрівся Ігор Михайлов Игорь Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області.
✅В рамках навчання в формі бесіди були обговорені загальні вимоги до управління відходами. Під час спілкування Ігор Анатолійович розповів про новели у законодавстві про управління відходами, про право власності на відходи, про особливості виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений.
✅Окремою темою для обговорення стали обов’язки суб’єктів господарювання у сфері управління відходами, оскільки особи, винні за порушення у сфері управління відходами, несуть відповідно до закону дисциплінарну, адміністративну, адміністративно-господарську, цивільну чи кримінальну відповідальність.
?Що таке візуалізація та для чого вона потрібна?
?Як правильно кодувати дані у візуальній формі?
?Які є способи візуалізації даних засобами текстового редактора, табличного редактора, таблиць Google?
?Як візуалізувати за допомогою інфографіки (таблиці, графіки, карти, кругові діаграми, гістограми, логічні схеми)?
?Як використовувати комп’ютерну графіку для візуалізації інформації?
?Відповіді на ці ❓питання отримали учасники навчання за короткостроковою програмою «Візуалізація даних, комп`ютерна графіка, інфографіка», яке проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 24-25 січня 2024 р. для службовців місцевих державних адміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівщини.
?‍?Із учасниками навчання працювала Тетяна Білоока, викладач інформатики та комп’ютерної техніки коледжу економіки і технологій Національного університету «Чернігівська політехніка»
➡️24 та 25 січня 2024 року в Центрі відбувалося дводенне навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Ділове українське мовлення в публічному управлінні».
➡️Ця тема викликає значний інтерес у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування області вже кілька років поспіль. Група слухачів в кількості 180 осіб зареєструвалась за кілька годин.
➡️Після вступної візуалізованої лекції про мовне законодавство в Україні, яку провів заступник директора Центру Підгайний Петро Михайлович, учасники навчання виконували практичні завдання з мови та повторювали правила нового правопису.
➡️Питання про основні завдання та організацію роботи з документами в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, про підготовку розпорядчих документів розглянула зі слухачами начальник загального відділу обласної державної адміністрації Рижко Олена Василівна.
➡️Слухачів Центру часто цікавить питання, де і як можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою. Це питання висвітлила викладач Центру Мачача Оксана Володимирівна.
➡️Сподіваємося, що мета навчання – підвищити рівень володіння державною мовою службовцями місцевих державних адміністрацій та посадовими особами органів місцевого самоврядування області – досягнута.
➡️Навчання здійснювалося за допомогою комунікаційної програми 3CX.
➡️Завершився семінар комп’ютерним тестуванням.

Протягом двох днів, 23 та 24 січня, в Центрі відбувалося навчання за програмою семінару «Енергоменеджмент громади: підготовка документів для отримання зовнішнього фінансування».

Семінар проходив в очному режимі, посадовці, на яких покладено функції енергоменеджменту, приїхали в Чернігів з різних громад області та мали нагоду поспілкуватися між собою і отримати корисну інформацію від викладача курсу – Сергія Зінченка, керівника осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області.
Слухачі дізнавалися про організаційну структуру систем енергоменеджменту та кваліфікаційні вимоги для виконання посадових обовʼязків для ОМС, говорили про енергомоніторинг та енергобаланс, базовий рівень споживання енергетичних ресурсів.
Зупинились посадовці на обговоренні основних цілей, методів та підходів для звітності в енергоменеджменті, організації обміну інформацією між Держенергоефективності та органом впровадження СЕнМ.
Значна частина навчання носила практичний характер, зокрема, слухачі вивчали фінансові та організаційні інструменти впровадження енергоефективних заходів, аналізували приклади реалізованих за участі міжнародних донорів проектів.
Окремо було приділено час складанню опитувального листа для заповнення енергетичного паспорта будівлі та опануванню навичок написання стратегії розвитку громади по напрямку енергозбереження.
Возможно, это изображение 23 человека и люди учатся

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів 23 січня 2024 року очний семінар

за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування» для державних службовців апарату, структурних підрозділів Чернігівської районної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігівської районної ради.
У ході навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Дубок Валентин Петрович ознайомив учасників семінару зі змінами в антикорупційному законодавстві; питаннями фінансового контролю та моніторингу способу життя, а також особливостями методики подання декларацій в умовах воєнного стану особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування.
У відкритті та роботі семінару взяла участь керівник апарату районної державної адміністрації Тетяна Куриленко.

Що нового чекає на декларантів у 2024 році?

Усе, що стосувалося новацій та змін у методиці подання та оприлюднення декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування йшлося 18 січня 2024 р. в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели».
Учасниками першого заняття за цією програмою стали державні службовці департаментів обласної державної адміністрації: фінансів; екології та природних ресурсів; соціального захисту населення; Служби у справах дітей.
Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління звернув увагу посадовців на фінансовому контролі як інструменті антикорупційної політики та електронному декларуванні.
Учасники вебінару отримали відповіді на численні запитання, зокрема, чи потрібно декларувати житло, яке знищили російські окупанти?яку адресу для листування вказувати? Чи потрібно декларувати тимчасове житло, яке запропонували як внутрішньо переміщеній особі? та інші питання.

?Про механізми реагування на проблеми домашнього насильства та торгівлю людьми на місцевому рівні

йшла мова 11 – 12 січня під час реалізації відповідної програми в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
➡️Вплив війни на проблему домашнього насильства.
➡️Національне законодавство щодо регулювання даної проблематики.
➡️Прояви домашнього насильства та труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства.
➡️Взаємодія та перенаправлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
➡️Державна політика у сфері забезпечення прав людини та запобігання торгівлі людьми.
➡️Соціальні аспекти вирішення проблеми торгівлі людьми.
➡️Протидія торгівлі людьми на місцевому рівні –
про це учасники (понад 100 представників органів влади та територіальних громад Чернігівщини) говорили із спікерами заходу:
?‍?Тетяною Децюк – тренеркою, кандидаткою педагогічних наук та ?‍?Юлією Велько – представницею Чернігівського обласного центру соціальних служб.
❗️❗️❗️Основний висновок навчання: домашнє насильство та торгівля людьми є одними із тих явищ, які у період війни загострюються і при цьому залишатися невидимими. Відтак громади, органи та установи та кожна людина мають об’єднувати зусилля аби постраждалі були видимі, зверталися по допомогу та отримували належний захист своїх прав.
Показать перевод
Возможно, это изображение 2 человека и текст

Які доходи необхідно декларувати публічним посадовцям в умовах воєнного стану?

з’ясовували на першому занятті за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації 11 січня 2024 р.
Навчання за цією програмою було проведено з метою підвищити обізнаність державних службовців департаментів обласної державної адміністрації: економічного розвитку; агропромислового розвитку; інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю; енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства; Управлінь: капітального будівництва; містобудування та архітектури; Державного архіву області щодо правил і повноти заповнення е-декларацій.
Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління під час візуалізованої лекції-бесіди звернув увагу посадовців на те, які види декларацій є та як підготуватися до подання декларації, а також розказав про те, як покроково заповнити декларацію; додаткові інструменти фінансового контролю, а також про відповідальність, що передбачена за порушення вимог декларування.