За загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Новели законодавства України про службу в органах місцевого самоврядування, практичні аспекти проходження служби» 07 лютого 2024 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації проведено перше заняття для керуючих справами апаратів виконкомів рад територіальних громад області (секретарів виконкому).
Перше заняття за цією програмою передбачає проведення трьох одноденних семінарів-навчань відповідно 07, 15 та 22 лютого 2024 р.
У перший день вебінару посадовці ознайомилися з питаннями, що стосувалися практичних аспектів організації роботи зі зверненнями громадян; практичних аспектів ведення діловодства в апараті виконкомі рад територіальних громад; лідерства та конфліктів в системі управлінської діяльності керівника тощо.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
07 лютого 2024 року в Центрі завершилося дводенне навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Гендерна рівність: як це реалізувати в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування».
Сьогодні ця тема актуальна і викликає значний інтерес у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування області. Група слухачів в кількості 130 осіб зареєструвалась за кілька годин.
Відкрив семінар директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Миколайович Бойко.
В перший день навчання заступник директора Навчально – наукового Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського з виховної роботи, кандидат педагогічних наук Лариса Анатоліївна Юда розкрила слухачам, в чому полягає суть гендеру, які основні аспекти гендерних відносин, як впроваджувати гендерні підходи в діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування
В другий день навчання викладач Центру Наталія Володимирівна Левченко висвітлила питання – врахування гендерних аспектів при здійсненні проєктів і програм місцевого розвитку та основи гендерно-орієнтованого бюджетування.
Сподіваємося, що під час вебінару слухачі підвищили рівень знань з гендерних питань і будуть використовувати їх у своїй роботі.
Навчання здійснювалося за допомогою комунікаційної програми 3CX.
6 лютого відразу в двох громадах Чернігівщини, а саме в Кіптівській та Киїнській, відбулось навчання за програмою «Впровадження системи електронного документообігу в діяльність органів місцевого самоврядування».
З місцевими посадовцями працював начальник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Чернігівської ОДА Олександр Клименок.
Олександр Миколайович розповів про ведення штатної структури організації, формування номенклатури справ, пояснив нюанси роботи з модулем електронної пошти та поділився особливостями реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції в СЕД.
Слухачі під час навчання на практиці навчились накладати резолюції, візувати та підписувати проєкти документів, приймати та відправляти кореспонденцію через систему електронної взаємодії.
Ефективність виїзних занять з даної тематики є дуже високою, оскільки налаштування системи проводиться на робочих комп’ютерах, є можливість оперативно зреагувати на технічні нюанси та налаштувати систему максимально ефективно для конкретної місцевої ради.