Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації проведено за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» навчання для державних службовців місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області. На сьогодні ця тема досить актуальна, і на навчання зареєструвалося 370 осіб. Бажаючих вчитися довелося розділити на дві групи.
У ході навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Дубок Валентин Петрович ознайомив слухачів зі змінами в антикорупційному законодавстві; питаннями фінансового контролю та моніторингу способу життя, а також особливостями методики подання декларацій в умовах воєнного стану особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування.
Заступник директора центру Коваленко Наталія Володимирівна розглянула зі слухачами психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Проректор Пенітенціарної академії України, доктор юридичних наук, професор Пузирний Вячеслав Феодосійович розкрив питання соціальних передумов, понять і сутності корупції в Україні та питання світового досвіду у сфері боротьби з корупцією.
Навчання здійснювалося за допомогою комунікаційної програми 3CX.
На зображенні може бути: 1 особа та текст
У чому полягає політика Європейського Союзу у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), що означає «побудова максимально екологічно безпечної системи поводження з потоками відходів», які нормативи та стандарти ЄС регламентують поводження з відходами, зміни, що відбулися в українському законодавстві з питань поводження з ТПВ, ‒ розглядали під час вебінару «Імплементація європейських практик поводження з відходами: кейс України». Навчання проводилось 6-7 березня у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації і об’єднало понад 40 осіб ‒ державні службовці місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області.
Під час семінару зупинилися на наступних питаннях:
• базові директиви ЄС щодо управління відходами, облаштування місць їхнього зберігання, подальшої переробки та спрямовані на охорону довкілля і зменшення негативних наслідків від утворення відходів
• РВВ (розширена відповідальність виробника) з прикладами деяких європейських країн (наприклад Швеція)
• Національний план управління відходами 2023 р.
• Можливості територіальної громади у вирішенні екологічних проблем. Аспекти поводження з твердими побутовими відходами
• Як сформувати місцевий план управління побутовими відходами.
Завершальна частина заходу стала місцем для обговорення та формулювання висновків щодо впровадження здобутих знань в практичну діяльність.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.
Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (2 людини, постер та текст)
Організація цивільного захисту в територіальній громаді та надання громадянам якісних безпекових послуг
за цією спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації 07 березня 2024 р. Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації розпочав навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування області, старост, депутатів.
Основна мета програми – поглиблення знань слухачів з основних напрямів цивільного захисту, взаємодії територіальних громад з правоохоронними органами; формування необхідних умінь і навичок з питань запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, захисту людей та навколишнього середовища від них.
У ході навчання передбачається розгляд трьох блоків питань:
– Організація цивільного захисту в територіальній громаді, захист населення і територій від надзвичайних ситуацій.
– Надання громадянам якісних безпекових послуг в територіальній громаді.
– Повноваження та обов’язки органів місцевого самоврядування щодо створення умов безпечного середовища.
У перший день навчання учасники вебінару цікавилися питаннями: як проаналізувати стан техногенно-екологічної безпеки громади? Як організувати роботу з питань цивільного захисту на місцевому рівні? Які повноваження сільського, селищного, міського голови з питань цивільного захисту? та ін.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ. У навчанні взяло участь 100 посадовців.
На зображенні може бути: 3 людини та текст