16 квітня 2024 року з використанням комунікаційної системи 3СХ в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації «Запобігання корупції та впровадження стандартів доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» (перша сесія).
Учасники навчання – уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад.
Загальна мета програми: систематизувати наявні знання, вміння та сформувати практичні навички запобігання корупції, впровадження стандартів доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування. Підвищити рівень обізнаності з вимогами міжнародних документів та законодавства України у сфері запобігання корупції, актуальною практикою застосування відповідних норм щодо наявних вимог, заборон та обмежень, а також вжиття необхідних заходів реагування.
У відкритті навчання взяв участь директор центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко. Він, зокрема, акцентував увагу посадовців на тому, що сьогоднішнє навчання для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції здійснюється в центрі вперше за типовою програмо, розробленою та затвердженою Національним агентством України з питань державної служби.
У перший день навчання Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Чернігівської обласної державної адміністрації розповів посадовцям про загальні вимоги фінансового контролю та особливостями заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Учасники навчання цікавилися питаннями стосовно перевірки факту подання декларацій суб’єктами декларування та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій; яка відповідальність за порушення вимог фінансового контролю тощо.
Крім цього, упродовж наступних трьох днів під час освітнього процесу спікери-науковці з Пенітенціарної академії України та Національного університету «Чернігівська політехніка» акцентують увагу публічних посадовців на корупційних ризиках під час реалізації функцій держави або місцевого самоврядування; етиці та доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування; на проявах корупції та її негативному впливі на досягнення цілей сталого розвитку; відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень.
Також уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції розширять свої знання, уміння, навички з питань, що стосуються міжнародних стандартів запобігання корупції; антикорупційної політики та антикорупційних органів України; основ антикорупційної роботи в державних органах та органах місцевого самоврядування.
Другу сесію навчання в рамках цієї програми передбачається реалізувати в травні 2024 року.
