ЧЕРНІГІВЦІ ВИРУШИЛИ ДО ГНЄЗНО – НАВЧАТИСЯ

Представники вісімнадцяти територіальних громад з усіх п`яти районів Чернігівської області вирушили до Великопольського воєводства Польща за програмою Study Tour tо Poland, що реалізується фондом «Лідери перемін». Йдеться про вивчення роботи польських гмін із залучення коштів для розвитку території за допомогою проєктної діяльності. Тому головним критерієм добору до участі в навчальному візиті став попередній досвід розробки та реалізації проєктів у себе в громадах. А повчитися у поляків є чому – вони здобувають близько 92% коштів, що виділяється зі структурних фондів ЄС у межах національних квот для місцевого та регіонального розвитку. Вже за кілька місяців Україна як країна-кандидат до ЄС отримає доступ до передвстуних фондів, що діють на тих самих засадах. І це неабиякий виклик, що вимагає професійного підходу.

В програмі перебування самоврядовців із Чернігівщини – ознайомлення з низкою проєктів, що вже реалізовані, їх результати й надалі працюють на гміни, а саме: е-адміністрація та міська рада людей похилого віку в Гнєзно; сучасний освітній центр для дітей, молоді та дорослих, спрямований на заняття з програмування, робототехніки, автоматики, мультимедії; новітні засоби комунікації та співробітництва з мешканцями; гурток сільських домогосподарств; добровільна пожежна дружина; організація притулку для тварин; Центр місцевих ініціатив, Інтерактивний центр історії Тумського острову Ворота Познані.

Значна частина візиту присвячуватиметься досвіду налагодження міжмуніципального співробітництва. Тому українці ознайомляться з успішними практиками низки асоціацій гмін як прикладами місцевої активності: «Надварцянська Унія», Союз гмін Слупецького регіону, Асоціація гмін та повітів Великопольщини, Великопольський центр навчання та студій місцевого самоврядування. Останній, фактично, є так само асоціацією органів місцевого самоврядування, до того ж – найбільшою та найстарішою в Польщі.

Також передбачено вшанування відвідання місць поховань та вшанування пам`яті: Михайла Тишкевича, дипломата Української Народної Республіки, цвинтаря в Стшалкові, де поховані військові УНР (доба українських визвольних змагань 1917–1921 рр.).

Навчальний візит ініційований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації та мав відбутися ще в 2022 р. Але тоді на заваді став початок збройний напад рф та початок війни за незалежність України.

Очікується, що за результатами навчального візиту учасники зможуть: формулювати та створювати розвиткові проєкти, збільшити число проєктів із значною «м`якою» складовою, збільшити кількість інновацій у своїх проєктах, розширити сфери їх застосування, розробляти проєкти міжмуніципального співробітництва (в т.ч. – між своїми громадами).

Навчальний візит здійснюється в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, що реалізується Фондом «Лідери змін» (Fundacja Liderzy Przemian) та фінансується з коштів Польсько-Американського фонду свободи.

На зображенні може бути: 12 людей та текст