Особливості надання житлово-комунальних послуг у громаді

Під такою назвою 27 вересня 2024 року в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації спільно з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України відбулося навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації для заступників голів територіальних громад, відповідальних за зазначений напрям роботи.

У відкритті навчання взяли участь директор центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко.

Під час навчання Олег Гарник – експерт Асоціації міст України з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури ознайомив посадових осіб місцевого самоврядування з проблемними питаннями підготовки підприємств тепло- та водопостачання задля забезпечення максимальної підготовки до проходження наступного опалювального сезону, а також про виклики та можливості енергетичної безпеки громад.

Крім цього, Олег Володимирович акцентував увагу посадовців на законодавчих ініціативах у сфері житлово-комунального господарства. Зокрема, це стосувалося:

– прискорення ухвалення Парламентом проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах», який передбачає можливість погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання обсягом 10 млрд. грн.;

– відхилення парламентським Комітетом з питань бюджету норми Бюджетної декларації на 2025-2027 роки, яка передбачає зниження частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО на 4%;

– розгляду парламентським Комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення».

Спікер відповів на запитання посадовців, що стосувалися, зокрема, чи існує процедура вводу в експлуатацію модульних будинків тощо.

Навчання здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи ZOOM. У навчанні взяли участь 40 посадовців.

За підсумками навчання усі учасники вебінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.

На зображенні може бути: 6 людей, телевізор та текст