Сутність, зміст та види змін, сучасні підходи;
місце та значення змін в органах державної служби та місцевого самоврядування;
креативність як невід’ємна складова ефективного проведення змін;
застосування механізмів управління змінами. Подолання опору змінам;
стратегії та механізми забезпечення сприйняття змін
– ці питання розглядали посадові особи та державні службовці Чернігівщини в рамках семінару «Сприйняття змін персоналом та опір змінам».
Навчання за даною програмою протягом 26-27 червня пройшли більше 100 посадовців. Зі слухачами протягом двох днів працювали: Володимир Кушнірюк – доцент кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат психологічних наук та Лариса Рень – завідувачка кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук НУЧК імені Т.Г.Шевченка, кандидатка педагогічних наук, доцентка.
В перший день навчання Володимир Кушнірюк спілкувався зі слухачами про особистісне сприйняття змін, теорії та типи змін, їх циклічність, про зміни в сфері публічної служби та кар’єрний розвиток посадовців.
Лариса Рень говорила з присутніми про управління змінами в умовах війни, ключові групи змін, тривогу, тривожність і адаптивні механізми.
«Стабільність в нашому світі полягає в певній нестабільності»,- зазначила викладачка під час виступу, саме тому навчання за програмою даного семінару не втрачає своєї актуальності.