29 серпня 2024 року в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації відбулося навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «HR-менеджмент в органах місцевого самоврядування». Цільова аудиторія: начальники відділів (завідувачі секторів) управління персоналом виконавчих апаратів територіальних громад.
Основна мета програми підвищення кваліфікації – підвищити рівень професійних компетентностей посадовців щодо організації ефективної системи управління людськими ресурсами, розвинути навички застосування інструментів залучення компетентних кадрів, сформувати розуміння залежності результатів діяльності органів місцевого самоврядування від професіоналізму наявного персоналу та опанувати нові підходи посилення спроможності органів місцевого самоврядування через формування актуальних компетентностей, мотивації та психологічних установок HR-фахівця.
Відкрив навчання Петро Підгайний – заступник директора центру, магістр державної служби, який, зокрема, наголосив, що в сучасних умовах вимоги з боку суспільства до служби в органах місцевого самоврядування постійно зростають: вона повинна бути більш прозорою, відкритою та ефективною. Тому в органах місцевого самоврядування особлива увага приділяється кадровому менеджменту з метою розвитку потенціалу органу місцевої влади, включаючи компетентність посадових осіб, здатних ефективно використовувати інноваційні технології, в тому числі HR-менеджмент.
Під час візуалізованої лекції-бесіди Тетяна Шестаковська – ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права доктор наук з державного управління розкрила посадовцям теоретичний блок, що стосувався основ HR-менеджменту в контексті місцевого самоврядування, поняття, сутності та функцій HR-менеджменту в органах місцевого самоврядування.
Крім цього, Тетяна Леонідівна презентувала учасникам навчання практичні кейси щодо відбору та наймання персоналу в органах місцевого самоврядування; розвитку та навчання, мотивації та залученості персоналу; управління ефективністю та результативністю; вирішення конфліктів та управління змінами, а також етики та дотримання законодавства в HR-менеджменті.
У ході діалогу між спікером і учасниками навчання було окреслено такі основні пріоритети HRстратегій органів місцевого самоврядування на сучасному етапі:
– кадрове оновлення шляхом залучення кращих фахівців;
– підвищення рівня мотивації персоналу, у тому числі через розвиток та навчання;
– формування комфортної корпоративної культури та ефективної внутрішньої комунікації;
– розбудова позитивного іміджу органу влади, в тому числі через забезпечення прозорості та відкритості.
Під час навчання публічні посадовці цікавилися питаннями: на яких постулатах розробляється стратегія менеджменту персоналу ОМС з урахуванням концепції корпоративної соціальної відповідальності? Які сучасні HR-тренди та чому їх потрібно враховувати при розроблення стратегії менеджменту персоналу? Які найвагоміші компетенції для успішної HR-діяльності в нових глобальних умовах? Які компетенції необхідно розвивати для успішної діяльності менеджера з персоналу?
Навчання здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ. За підсумками навчання усі учасники вебінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.