РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСТІ У НАВЧАННІ

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Регулювання містобудівної діяльності на місцевому рівні. Схема планування території громади»

18 жовтня 2018 року для представників уповноважених підрозділів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій з питань містобудування та архітектури заплановано проведення навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Регулювання містобудівної діяльності на місцевому рівні. Схема планування території громади».

У ході семінару розглядатимуться питання щодо основних положень планування і забудови сільських поселень та територій громад; проблематики територіального планування та розвитку населених пунктів; ролі містобудівної документації в розвитку сільського населеного пункту; порядку розробки та затвердження містобудівної документації на місцевому рівні; функціонального зонування територій сільських населених пунктів; містобудівного кадастру як інструменту управління розвитком територій; участі громадськості в містобудівній діяльності; нормативно-правового забезпечення у сфері містобудівної діяльності тощо.

До проведення семінару будуть залучені  спеціалісти Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області, відділу геодезичного нагляду ГУ Держгеокадастру в області.

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)»

для працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад

18  19 жовтня 2018 р.

З 18 по 19 жовтня 2018 року Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (Сіверський центр післядипломної освіти) проводить навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм» для працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

Під час навчання висвітлюватимуться наступні питання:

 • Впровадження системи технічного регулювання в аграрному секторі та харчовій промисловості: міжнародна практика, сучасні європейські тренди.
 • Впровадження системи технічного регулювання в аграрному секторі та харчовій промисловості України
 • Розвиток громади через залучення інвестицій в аграрний сектор
 • Впровадження системи технічного регулювання у туристичній сфері: міжнародна практика, сучасні європейські тренди
 • Використання сучасних світових та європейських методик та механізмів при формуванні та просуванні регіонального туристичного продукту: кластерний підхід; соціальний діалог; механізми державно-приватного партнерства; врахування критеріїв та індикаторів сталого розвитку при формуванні стратегій розвитку регіонів та ін.
Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Маркетинг об’єднаної територіальної громади, брендування території та розвиток туристичного потенціалу»

23 – 24 жовтня 2018 року для голів (заступників голів), працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за зазначений напрям роботи, буде проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Маркетинг об’єднаної територіальної громади, брендування території та розвиток туристичного потенціалу».

У ході семінару розглядатимуться питання щодо брендування території як ефективного інструменту розвитку ОТГ; шляхів позиціонування туристичного потенціалу на внутрішньому та зовнішньому ринку туристичних послуг; стану та перспективи туристичної галузь Чернігівщини тощо. Передбачається також практичне ознайомлення з туристичним об’єктом – садибою зеленого туризму.

До проведення семінару будуть залучені  спеціалісти Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації, представники КЗ «Організаційно – методичний центр контролю та технагляду закладів культури і туризму» Чернігівської обласної ради; власником садиби зеленого туризму.

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Як громада може залучити інвестиції та працювати з інвестором»

25-26 жовтня 2018 року для працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад буде проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Як громада може залучити інвестиції та працювати з інвестором».

У ході семінару розглядатимуться питання державного регулювання інвестиційної діяльності, державної експертизи інвестицій, механізми захисту інвестицій; визначення напрямків залучення і інвестицій в ОТГ; етапи діяльності із залучення інвестицій; пошук інвесторів; залучення іноземних інвесторів; пріоритетні напрями та умови фінансування інноваційних та інвестиційних проектів тощо.

До проведення семінару будуть залучені фахівці Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, викладачі вищих навчальних закладів м. Чернігова.

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Екологічна складова розвитку територій»

         29 жовтня 2018 року для фахівців виконкомів рад ОТГ, райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, відповідальних за екологічні питання та розроблення документів державного планування, буде проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Екологічна складова розвитку територій».

У ході семінару розглядатимуться питання щодо екологічної складової сталого розвитку території; порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного (державного) фонду охорони навколишнього природного середовища; практики застосування процедури оцінки впливу на довкілля; здійснення стратегічної екологічної оцінки в процесі формування документів державного планування; природно-заповідних територій, особливостей їх охорони та використання; особливостей діяльності у сфері поводження з відходами; розмежування повноважень щодо розпорядження землями за межами населених пунктів; порядку передачі у користування водних об’єктів тощо.

До проведення семінару будуть залучені  спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Енергозбереження  та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація  схем теплопостачання населених пунктів»

для голів (заступників голів), працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад,

відповідальних за зазначений напрям роботи

13 – 14 листопада 2018 року

З 13 по 14 листопада 2018 року Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (Сіверський центр післядипломної освіти) проводить навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Енергозбереження  та використання альтернативних джерел енергії. Оптимізація  схем теплопостачання населених пунктів застосування» для голів (заступників голів), працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за зазначений напрям роботи.

Під час навчання будуть висвітлені питання:

 • Огляд альтернативних джерел енергії.
 • Технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області.
 • Приклади впровадження енергозберігаючих проектів в бюджетних будівлях.
 • Програми підтримки населення до впровадження енергоефективних заходів.
 • Особливості використання фотоелектричних перетворювачів («сонячних панелей») в якості джерела електричної енергії. «Зелений» тариф.
 • Енергоефективність та енергоаудит житлових будівель.
 • Фінансування впровадження заходів із застосуванням альтернативних джерел енергії.

 

Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Сільський розвиток та сільське господарство»

для старост об’єднаних територіальних громад

4 – 5 грудня 2018 року

З 4 по 5 грудня 2018 року Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (Сіверський центр післядипломної освіти) проводить навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару Сільський розвиток та сільське господарство» для старост об’єднаних територіальних громад.

Під час навчання будуть висвітлені питання:

 • кореспондування політики сільського розвитку з процесом децентралізації влади;
 • впровадженням інновацій, дорадництво, , розвиток органічного виробництва;
 • підтримка підприємницьких ініціатив малого та середнього виробника на селі;
 • розвиток сільського туризму, (гастрономічний, зелений);
 • секторальна бюджетна підтримка ЄС за напрямом «Сільський розвиток»;
 • роль фермерських господарств та кооперації у сільському розвитку.
Навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

«Лідерство та планування кар’єри службовця»

         11 – 12 грудня 2018 року для  працівників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, апаратів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад, структурних підрозділів облдержадміністрації, буде проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару «Лідерство та планування кар’єри службовця».

         У ході семінару розглядатимуться питання щодо лідерства як соціально-психологічного феномена; тайм-менеджменту як технології організації робочого часу державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування; управління особистою ефективністю тощо.

До проведення семінару будуть залучені як викладачі-практики, так і науковці з Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України та Національного університету «Чернігівський колегіум» ім.Т.Г.Шевченка.