Новини за 29 листопада 2006р.

29 листопада 2006 р.

Місцеве самоврядування – явище європейське, тому його розвиток в Україні означатиме наближення нашої країни до Європейського союзу, – зазначив директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, кандидат історичних наук Володимир Бойко під час відкриття семінару-тренінгу, що проходив 29 – 30 листопада в рамках проекту «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». І хоч тепер, на думку провідних представників ЄС, ні України, ні європейська спільнота не готові ухвалити позитивне рішення, але зрештою дорогу здолає той, хто йде, – вважає директор Центру.

На природній приналежності України до Європи наголосив і директор Сіверського інституту регіональних досліджень, професор Сергій Леп’явко. Він торкнувся історичної складової місцевого самоврядування в Україні, важливості відродження його традицій, що ґрунтуються на самоорганізації та відповідальності громадян.

Тренери Наталія Мужикова та В’ячеслав Пузирний розповіли слухачам, а це міські та селищні голови, про стратегію інтеграції України до Європейського союзу, зосередивши увагу на якості життя та соціальному захисті, пенсійному забезпеченні, охороні здоров’я українців в контексті нашого прагнення адаптуватися до стандартів ЄС.

Переважна більшість тем розкривалася у зв’язку з можливостями вирішення проблем територіальної громади. Слухачів цікавили питання нормалізація державних субвенцій, формування бюджетної політики та розпорядження коштами, податкова політика у контексті євроінтеграції. Дві яскраві позиції виявили керівники територіальних громад під час проведення рольових ігор – за та проти європерспектив України. Учасники тренінгу намагались вирішити: чи нам брататися з слов’янськими народами, малась на увазі насамперед Росія, чи подивитися на якість життя на Сході та Заході й зробити відповідні висновки.

Семінар-тренінг, в м. Чернігові – четвертий і завершальний в рамках проекту «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».

Докладніше про проект: www.siver.uct.ua