Розпочалося навчання для секретарів сільських, селищних, міських рад

За спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи ради територіальної громади» 15 березня 2023 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації розпочато навчання (перше заняття) для секретарів сільських, селищних, міських рад.
Перше заняття за цією програмою передбачає проведення трьох одноденних семінарів-навчань відповідно 15, 23 та 30 березня 2023 р.
У перший день вебінару посадовці ознайомилися з питаннями, що стосувалися трьох блоків питань:
– Організації соціальної роботи в громаді. (Надання соціальних послуг територіальною громадою відповідно до законодавства. Класифікація послуг, що надаються в громадах. Міжвідомча взаємодія при здійсненні соціальної роботи в територіальній громаді).
– Організація діяльності ради територіальної громади. (Регламент та планування роботи. Підготовка та проведення засідань сесій. Робота постійних депутатських комісій).
– Застосування законодавства про працю. (Правове регулювання трудових відносин посадових осіб органів місцевого самоврядування).
Крім цього, у рамках програми підвищення кваліфікації публічні посадовці практично навчаться застосовувати норми нового українського правопису в діловій кореспонденції та розпорядчих актах органів місцевого самоврядування та оформлювати окремі документи згідно з ДСТУ 4163: 2020 та ін.
У ході навчання викладачі-практики розкажуть секретарям сільських, селищних, міських рад про новації Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; правові засади державної реєстрації актів цивільного стану; реалізацію права власності громадян на землю; місце та роль старост в системі місцевого самоврядування; особливості регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування; застосування інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування; організацію роботи депутатів місцевих рад тощо.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.

ІІІ сесія навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади державної служби категорії «В» розпочалась 15 березня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

📘📒 Спеціалісти апарату, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій протягом трьохденного навчання опрацьовуватимуть такі модулі програми:
👩‍🏫 Основи проєктного менеджменту на публічній службі.
👨‍🏫 Ділове українське мовлення та застосування норм нового українського правопису.
👩‍🏫 Державна політика у сфері забезпечення прав людини.
👨‍🏫 Дисципліна та контроль у сфері діяльності органів виконавчої влади.
👩‍🏫 Ділова риторика.
📘📒 Учасники навчання вже пройшли дві сесії дистанційно: одну в режимі реального часу, іншу – в режимі відкладеного часу за допомогою платформи Moodle. Третя сесія завершиться підсумковим комп’ютерним тестуванням та отриманням сертифікатів про підвищення кваліфікації.