Земельне законодавство України та практика його застосування

За програмою тематичного короткотермінового семінару «Земельне законодавство України та практика  його застосування» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання для землевпорядників апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад та сільських рад.

Впродовж 10 – 12 квітня відбудеться низка тематичних зустрічей, під час яких висвітлюватиметься роль містобудівної документації в розвитку сільського населеного пункту та проблематика територіального планування; розмежування повноважень щодо розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів та порядок надання в оренду об’єктів; особливості державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Практичний компонент семінару охоплюватиме ряд питань, що стосуються планування розвитку землекористування територіальних громад. Зокрема, йтиметься про законодавче забезпечення планування; планування розвитку землекористування в межах і за межами населених пунктів; інформаційне забезпечення планування (збір та формування відомостей про межі рад та населених пунктів в межах громади; про комунальну, приватну і державну власність на землю; про власників землі, землекористувачів, в т.ч. орендарів; про склад угідь); про обмеження у використанні земель; дотримання пам’яткоохоронного законодавства під час відведення земельних ділянок та використання земель природно-заповідного фонду.

Землевпорядники отримають також практичні поради щодо розробки проектів формування землеволодінь та землекористувань; перспективних планів територіального розвитку землекористування (зонування земель) в межах громад; формування земель комунальної власності в проектах землеустрою щодо відновлення меж населених пунктів та їх реєстрації в державному земельному кадастрі; проектів формування землеволодінь та землекористувань.

Час оприлюднення: 10 квітня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676 052

Публічні закупівлі: від теорії та практики

Семінар з питань проведення публічних закупівель проводиться в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 9 по 12 квітня 2019 р. Висвітлюватимуться положення нормативно-правової бази (ЗУ «Про публічні закупівлі»); функціонування системи закупівель в Україні; теоретичні та практичні аспекти здійснення допорогових закупівель з використанням системи Prozorro та робота електронного аукціону; види процедур закупівель та умови їхнього застосування; затверджені форми документів у сфері публічних закупівель; перелік документів та строки оприлюднення інформації; оприлюднення інформації в системі “Prozorro” та застосування електронного цифрового підпису.

Подальша мова йтиме про планування закупівель як передумову здійснення процедур закупівель. Говоритиметься про визначення потреби та очікуваної вартості закупівлі; аналіз ринку; формування річного плану закупівель та додатку до нього; внесення змін до річного плану закупівель; порядок визначення предмета закупівлі та єдиний закупівельний словник ДК 021:2015.

Учасники семінару дізнаються про повноваження та функції тендерного комітету, уповноваженої особи; створення централізованих закупівельних організацій; вимоги до змісту тендерної документації; технічної специфікації, опис предмета закупівлі; встановлення кваліфікаційних критеріїв; надання роз’яснень та внесення змін до документації конкурсних торгів. Обговорюватимуться питання щодо виду тендерного забезпечення; умов забезпечення пропозиції; неповернення забезпечення, перевірки дійсності забезпечення; контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; звітності щодо здійснення закупівель; порядку оскарження процедур та організації громадського контролю у сфері закупівель.

Увага присутніх звертатиметься на порогові показники при здійсненні закупівлі; оголошення про проведення відкритих торгів; строк для подання пропозицій, етапи відкритих торгів (загальна схема), період подачі пропозицій, зміни до тендерної документації, аукціон, період кваліфікації, визначення переможця та укладання договору. Також розглядатимуться етапи відкритих торгів з публікацією англійською мовою; підстави до застосування та створення нецінових критеріїв; умови застосування, особливості проведення конкурентного діалогу.

Окрім цього, наводитимуться аналітичні інструменти для контролю та моніторингу публічних закупівель (система ризик-індикаторів DOZORRO; модуль аналітики –bi.prozorro.org); форми, зміст та особливості підготовки звітної документації; умови відповідальності за порушення вимог, встановлених законодавством у сфері публічних закупівель; функції органів уповноважених на здійснення контролю у сфері закупівель; нормативні акти, що регулюють питання здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері публічних закупівель; порядок здійснення моніторингу публічних закупівель; відповідальність членів тендерного комітету, уповноважених осіб.
Програмою семінару запланована серія практикумів, під час яких слухачі відпрацьовуватимуть проведення процедури відкритих торгів; закупівлі розподілу та постачання електроенергії, теплової енергії, гарячого водопостачання; закупівлі інших товарів, послуг, робіт за переговорною процедурою закупівлі; складатимуть тендерну документацію відповідно до вимог щодо документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Час оприлюднення: 9  квітня 2019 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676- 052

Організація роботи виконкому ради об’єднаної територіальної громади –

про це йшлося на виїзному семінарі-тренінгу, який провів Центр підвищення кваліфікації кадрів для працівників та депутатів Хмільницької сільської ради.

В Хмільницькій громаді вибори голови  ще не відбулися. Але цей факт колись станеться. І що далі? Як організувати діяльність виконавчого комітету  ради? Постає велика низка питань:  структура виконавчого органу ради; регламент та планування роботи; підготовка та проведення засідань виконкому та сесій;  робота постійних депутатських комісій. Ці питання висвітлила у своєму виступі Чабак Людмила Анатоліївна –  радник із питань децентралізації Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», кандидат філософських наук.

      Час оприлюднення: 3 квітня 2019 року.
Виконавець: Карпенко Т.К. конт. тел.: (0462) 676 052

Засади та організація міжмуніципального співробітництва

 Про засади та напрямки міжмуніципального співробітництва, його значення в розвитку інфраструктури та соціальної сфери територіальних громад йдеться під час семінару, який проводиться в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 2 – 3 квітня 2019 р. для сільських, селищних голів та секретарів відповідних рад. З вступним словом до учасників заходу звернулися начальник Управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності облдежрадміністрації Юрій Сухомлин та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

 Представники органів місцевого самоврядування дізнаються про форми державної підтримки співробітництва громад та залучення бюджетних коштів у проекти розвитку в умовах бюджетної децентралізації. Вони ознайомляться із законодавчим забезпеченням та сферами, в яких можуть бути реалізовані проекти співробітництва громад та особливостями управління об’єктами комунальної власності в сільських громадах.

 Практична складова семінару стосуватиметься залучення фінансових інструментів для забезпечення такої співпраці та здійснення необхідних процедур щодо укладання договорів про співробітництво громад. Зокрема, обговорюватиметься досвід спільних проектів громад, для реалізації яких залучатимуться ресурси ДФРР. Водночас йтиметься про можливості співробітництва органів місцевого самоврядування з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

 Час оприлюднення: 2 квітня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052

ІНФОРМАЦІЯ

про підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

упродовж І кварталу 2019 року

Протягом січня – березня 2019 року діяльність Центру спрямовувалася, в першу чергу, на виконання своїх статутних завдань, а також Плану-графіка підвищення кваліфікації кадрів, затвердженого спільним розпорядженням голови  облдержадміністрації і голови обласної ради від 18 грудня 2018 р. № 96 та погодженого Національним агентством України з питань державної служби, в тому числі інших нормативно-правових актів.

Навчання в Центрі проходило за визначеними чинним законодавством України видами підвищення кваліфікації відповідно до затверджених навчально-тематичних планів та розкладів занять.

Так, протягом І кварталу 2019 року в Центрі підвищили кваліфікацію –1361 слухачів. З них:

  • державних службовців місцевих органів виконавчої влади – 665;
  • державних службовців територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в області – 45 (за договорами);
  • посадових осіб місцевого самоврядування – 643 (у тому числі депутатів місцевих рад – 77);
  • представників державних підприємств, установ і організацій – 8.

Слухачі Центру підвищували свою кваліфікацію упродовж І кварталу ц.р. за такими видами навчання:

  • за професійними програмами – 78 слухачів (24 – державний службовець, 54 – посадових осіб місцевого самоврядування);
  • за програмами тематичних короткострокових семінарів – 411 слухач (192 – державних службовця, 211 – посадових осіб місцевого самоврядування, 8 – представників державних підприємств, установ і організацій);
  • за програмами тематичних короткострокових семінарів-тренінгів – 422 слухача (98 – державних службовців, 324 – посадових осіб місцевого самоврядування);
  • за програмами постійно діючих тематичних семінарів – 450 слухачів (396 – державних службовців, 54 – посадових осіб місцевого самоврядування).