Не йдіть війною проти закону, прийміть закони проти війни- саме це прислів’я стало основою для навчання з теми «Практика застосування міжнародного гуманітарного права в Україні», яке проводилось 27-28 лютого у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації і об’єднало понад 100 осіб.
Мета навчання полягала в підвищенні рівня обізнаності учасників щодо міжнародного гуманітарного права та його практичного застосування в контексті російсько-української війни.
Перед початком навчання із вступним словом до учасників звернувся Сергій Буров, який розповів про практику застосування міжнародного гуманітарного права в діяльності Освітнього дому прав людини і таким чином налаштував учасників на подальше навчання.
Під час навчання учасники отримали глибокі знання щодо:
• Поняття “Міжнародне гуманітарне право” та його основні положення;
• Кваліфікації збройних конфліктів та їх характеристик;
• Режиму окупації та обов’язки держави окупанта;
• Війни та території України та міжнародне гуманітарне право.
Завершальна частина заходу стала місцем для обговорення та формулювання висновків щодо впровадження здобутих знань в практичну діяльність.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.2
Возможно, это графический образ (‎3 человека и ‎текст «‎ко спо MHOI ui мгп ппл спльни ознаки захищають право на життя, забороняють гортури, негуманне поводження, дискриминацю, закриплюють OCHOBHI права за особами, вдносно яких ведеться кримнальне судочинство, захист жінок дтей, право на нормальне харчування медичний огляд. BİдMiHHİ ознаки застосовуетьсяу мирний час на вйни свобода преси, право на збори, страйк, право на участь голосуванни. застосовуються на вi̇йнi̇ визначають ведення военних ди статус комбатанта| вийськовополоненого, захист емблемчервоногохрестай O: مEد2‎»‎‎)
28 лютого 2024 року завершилося дводенне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи з упровадження програми для кривдників», яке Центр спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провів для державних службовців місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області, до повноважень яких належить здійснення заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.
Сьогодні ця тема нова і актуальна. Участь у навчанні взяли понад 80 осіб.
Відкрив захід та взяв безпосередню участь у ньому заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, кандидат наук з державного управління В’ячеслав Львович Голуб.
Навчання провели Національна експертка з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі Лідія Іванівна Козуб та сертифікована тренерка програм для кривдників, практична психологиня по роботі з різними видами травматизацій та адикцій, авторка просвітницької та профілактичної програм для дітей Наталія Іванівна Волинець.
Слухачі прослухали та обговорили ряд важливих питань:
основні нормативно-правові акти, що регулюють питання корекції поведінки кривдників; подібність і відмінність домашнього насильства та насильства за ознакою статі; суб’єкти у сфері забезпечення реалізації програм для кривдників; порядок організації проходження кривдниками програм; корекція агресивної поведінки осіб, які вчинили домашнє насильство; причини виникнення домашнього насильства, його коло дії.
Сподіваємося, що під час вебінару слухачі підвищили рівень знань та умінь в організації роботи з упровадження програми для кривдників.29
Возможно, это изображение 1 человек и текст «досить! насильству HEMAE виправдання организация роботи 3 упровадження програми для кривдникив корекция корекця агресивной поведнки oci6, якi̇ вчинили домашне насильство" насильству! стоп»

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ ТА ОБМЕЖЕНЬ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

28 лютого 2024 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації розпочато навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Адміністративні правопорушення, пов`язані з конфліктом інтересів: законодавство та судова практика». У навчанні взяли участь сто десять державних службовців структурних підрозділів обласної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування області.
Відкрив заняття Володимир Бойко – директор Центру, кандидат історичних наук.
Під час навчання Наталія Мужикова – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, магістр державного управління надала консультативно-методичну допомогу учасникам заходу, що стосувалися судової практики та захисту у справах про корупційні правопорушення, навела приклади судової практики, рішень НАЗК, пов’язаних з порушенням вимог антикорупційного законодавства, видами відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, пов’язаних із корупцією та ін.
Слухачі цікавились питаннями, як правильно вирішити реальний конфлікт інтересів, який виник при візуванні наказу на преміювання уповноваженою особою із запобігання та виявлення корупції такою, яка є теж у переліку осіб, які преміюються? Кого голова райдержадміністрації повинен уповноважити врегулювати даний конфлікт інтересів? Чи може керівник апарату врегулювати даний конфлікт, якщо сам підписує наказ і теж врегулював свій конфлікт інтересів тощо.
Інна Міщук – заступник генерального директора з юридичних питань Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Ковельської міської ради розповіла посадовцям про оновлену редакцію роз’яснень НАЗК щодо декларування 2023 року.
Зокрема, спікером було акцентовано увагу посадовців на тому, як декларувати майно, яке взяли в лізинг, чи потрібно декларувати аліменти тощо. Учасників навчання цікавили питання, чи показувати у розділі «Доходи» заробітну плату, отриману за кордоном? Якщо іпотека за квартиру ще не виплачена, чи потрібно зазначати цю квартиру як власність? Якщо суб’єкт декларування, у якого член сім’ї служить в ЗСУ, не подасть декларацію відповідно до Закону, як він повинен підтвердити те, що в нього є член сім’ї військовослужбовець? Які документи треба подати, щоб це підтвердити, кому і в який строк? Яким чином НАЗК перевіряє, що такий суб’єкт не подав декларацію законно?
Крім цього, 29 лютого 2024 р. учасники навчання ознайомляться з проблемою сутності адміністративного правопорушення у контексті сучасного антикорупційного законодавства України. Окремо розглянуть питання конфлікту інтересів у реальному житті: як визначити конфлікт інтересів у конкретній ситуації; особи, на яких поширюються обмеження щодо запобігання конфлікту інтересів тощо
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
Возможно, это графический образ (3 человека и текст)
?Про сучасний діловий протокол та етикет йде мова в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації: 27 лютого 2024 р. розпочалось навчання за однойменною програмою.
?Учасниками навчання стали державні службовці місцевих державних адміністрацій, та посадові особи місцевого самоврядування Чернігівщини.
Зміст навчання охоплює такі теми:
✍️ Поняття та принципи ділового протоколу.
✍️ Загальні норми ділового етикету.
✍️ Етикет проведення заходів.
✍️ Дотримання норм етикету як складова іміджу публічного службовця.
✍️ Етикет налагодження та підтримки контактів із міжнародними партнерами.
Спікери заходу:
?‍?Володимир Кушнірюк – доцент кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат психологічних наук;
?‍?Наталія Морозова – доцент кафедри оподаткування та фінансів Вінницького інституту конструювання одягу та підприємництва.
Возможно, это изображение 6 человек и текст «сучасний дловий протокол та етикет для чого HAM етикет? регламентуе, що допустимо що прийнято даному середовищ; зближенню людей, допомагае людям краще одного; створюе продуктивну атмосферу, приемний настрий; сприяе порозуминню мi̇ж представниками рзних культур традиций центр ка спк (виховансть) говорить людина розумна, стримана, привтна, доброзичлива, грамотна, говорить моральну освчена, правда (час), (багато дозволяе уникати конфлкти соцально прийнятно доцльно (роблять yci практично швидко етикет знайомств форма знайомств, представлень, багатьох випадках залежить Bid ступеня дружних цёлей тосункв,цлейт MomuBiB, загальной cиTyauii, традицй, характеристик пьнтичних»
Триває робота по ознайомленню посадових осіб органів місцевого самоврядування області з можливостями роботи в системі електронного документообігу (СЕД).
27 лютого за програмою «Впровадження системи електронного документообігу в діяльність органів місцевого самоврядування» навчались посадовці Михайло-Коцюбинської селищної ради.
?Зі слухачами в Михайло-Коцюбинській громаді працював начальник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Чернігівської ОДА Олександр Клименок. Олександр Миколайович допоміг посадовцям розібратись в питаннях, що стосуються встановлення, впровадження та подальшого функціонування СЕД, пояснив особливості роботи в СЕД залежно від посади та обов’язків користувача.
Слухачі під час навчання вчились накладати резолюції, візувати та підписувати проєкти документів, одночасно колективно редагувати документ, приймати та відправляти кореспонденцію через систему електронної взаємодії.
Возможно, это изображение 21 человек, люди учатся и текст
23 лютого 116 держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування обговорили новації у сфері публічних закупівель під час навчання, яке проводилось 20-21 лютого у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації з теми «Правові та практичні аспекти публічних закупівель в Україні».
Метою навчання було надати учасникам глибокі знання щодо особливостей законодавчого регулювання, практичних аспектів та інструментів ефективного управління публічними закупівлями в умовах сучасної політичної, економічної та соціальної ситуації в Україні.
Зокрема, були розглянуті теми:
• Особливості нормативно-правового регулювання публічних закупівель в умовах воєнного стану.
• Законодавчі зміни в закупівельному просторі з початку 2024 року.
• Оновлений порядок закупівель з використанням електронного каталогу Prozorro Market.
• Окремі питання розгляду пропозицій учасників торгів при здійсненні процедури відкритих торгів (з особливостями).
• Укладання договорів в умовах воєнного стану: істотні умови договору та порядок внесення змін до договору про закупівлю.
• Контроль та відповідальність у сфері публічних закупівель, включаючи практику контролюючих органів.
Завершальна частина навчання стала місцем для обговорення та формулювання висновків щодо впровадження здобутих знань в практичну діяльність.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.
Возможно, это изображение текст
❗️Вперше в Україні в очній формі
відбувся тренінг для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за типовою загальною короткостроковою програмою НАДСНаціонального агентства України з питань державної служби «Молодіжна політика заснована на підходах участі». Захід пройшов в Центрі у партнерстві з Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівським інститутом інформації, бізнесу і права ЗВО «МНТУ ім. академіка Юрія Бугая», Інститутом професійних трансформацій та Українським інститутом суспільного розвитку.
✅Зі слухачами працювали сертифіковані тренери: В’ячеслав Голуб – заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, кандидат наук з державного управління та Tetiana Shestakovska – ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права, доктор наук з державного управління, доцент. Зі вступним словом до учасників навчання звернулися заступник голови обласної державної адміністрації Іван Ващенко та директор Центру Володимир Бойко.
Як і належить, тренінг пройшов динамічно та з максимальною залученістю слухачів до навчального процесу.
✅Протягом навчання посадовці глибше ознайомились з поняттям та сутністю молодіжної політики, дізнались про інструменти її формування й реалізації.
✅Частину тренінгу було присвячено вивченню законодавчого забезпечення молодіжної політики.
✅Слухачі з тренерами обговорювали поняття та сутність молоді, молодіжні категорії та групи, досліджували потреби молоді та вчились механізмам задоволення цих потреб.
✅Окремо учасники тренінгу зупинились на вивченні питання участі молоді у формуванні й реалізації молодіжної політики, дізнались про форми такої участі.
✅Детально та з креативним підходом слухачі вивчали питання налагодження співпраці між різними суб’єктами молодіжної політики та дізнавались про молодіжну роботу й неформальну освіту для забезпечення участі молоді.
✅Дане навчання передбачає подальшу самостійну роботу учасників та учасниць у вивченні питання дослідження потреб різних категорій молодих людей, ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері молодіжної політики та інше.
Нову адміністративну процедуру вчаться застосовувати представники територіальних громад Чернігівщини в рамках навчання за програмою «Особливості організації адміністративної процедури та забезпечення комунікаційної ефективності», що проводиться Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.
Протягом двох днів (22 – 23 лютого 2024 р.) учасники разом з ?‍?Іриною Бойко – кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого розглядають наступні питання:
✔️ Цілі, призначення, термінологія, сфера дії Закон України «Про адміністративну процедуру».
✔️ Принципи адміністративної процедури.
✔️ Суб’єкти адміністративної процедури.
✔️ Адміністративне провадження: ключові новели початку та підготовки справи до розгляду.
✔️ Адміністративне провадження: розгляд і вирішення адміністративних справ, адміністративне оскарження.
✔️ Виконання адміністративних актів.
✔️ Відкликання та визнання адміністративних актів недійсними.
✔️ Розв’язання колізій.
❗️Нагадуємо, Закон України “Про адміністративну процедуру” набув чинності 15.12.2023 року, суттєво змінивши правила, за якими публічна адміністрація приймає рішення щодо особи та наблизивши тим самим Україну до європейських стандартів належного адміністрування.
Возможно, это изображение 12 человек и текст «особливост органзаци админстративно" процедури бльше прав переваги зап бльше прогнозованості тиэп 加 ሞP. бльше прозорості μn бльше ясності зап це про баланс приватних та публчних нтересв головне застосовувати зап (добросовсно розсудливо) бльш проста процедура позитивними намрами бльше захищеност принципи»
Як надання статусу кандидата до ЄС змінює систему публічного управління в Україні? Саме це питання стало основою для навчання з теми ««Забезпечення реалізації принципів публічного управління та адміністрування (SIGMA-принципів) для країни кандидата до ЄС», яке проводилось 20-21 лютого у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації і об’єднало понад 40 осіб.
Метою навчання було – підвищення ефективності державного управління та адміністрування через вивчення принципів публічного управління та адміністрування Європейського союзу (SIGMA-принципи) для країни-кандидата до ЄС.
Під час навчання учасники отримали глибокі знання щодо інституційних засад Європейського союзу, вивчили механізми функціонування спільних політик ЄС та методи переговорів про вступ до ЄС. Також, була надана детальна інформація щодо історії розширення ЄС, вимог та переваг статусу країни-кандидата.
Відзначаючи адміністративний простір ЄС, учасники навчання вивчили ключові аспекти принципів державного управління SIGMA, що допоможе їм удосконалити внутрішні процеси та підготувати країну до викликів, пов’язаних із євроінтеграцією.
Завершальна частина навчання стала місцем для обговорення та формулювання висновків щодо впровадження здобутих знань в практичну діяльність. Учасники висловили рішучість у впровадженні SIGMA-принципів у публічному управлінні та адмініструванні країни, як крок до її успішного членства у Європейському союзі.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.
Возможно, это изображение 5 человек и текст
❗️ Гранти для розвитку та збереження культури регіону.
❗️ Конкурс програми USAID АГРО на будівництво елеваторів.
❗️ Конкурс програм з відновлення закладів охорони здоров’я в рамках відкритої грантової програми №1 від Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
❗️ Грант Посольства Фінляндії на підтримку сфери освіти, безпеки навколишнього середовища, сприяння доступу до безпечної питної води.
☝️Ці конкурси розглянули учасники (представники органів влади та територіальних громад Чернігівщини) в рамках навчання за програмою «Підготовка проєктних заявок на окремі конкурси проєктів».
?‍?Проводила заняття Тетяна Котенко – бізнес-тренерка, керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат економічних наук.
Возможно, это графический образ (4 человека и текст «це. сал MaTMIriB пидготовка проектних заявок на окремі конкурси проектв 20- 21 лютого 2024 року видкрит можливост програми USAID ÎÎpO актуальн! конкурси гранти для розвитку ma збереження культури регону п грант посольства финляндй на пдтримку сфери ocBimи, безпеки навколишнього середовища; сприяння доступу до безпечной питной води»)