19 лютого 2021 року Чернігівський центр підвищення кваліфікації та Національний університет «Чернігівська політехніка» підписали Меморандум про співпрацю.

Директор Центру, Володимир БОЙКО та ректор університету Олег НОВОМЛИНЕЦЬ наголосили на доцільності координація зусиль та спільної діяльності у сфері підготовки та реалізації спільних заходів, проєктів, розробки окремих освітніх продуктів для навчання посадовців регіону.

Завдання Меморандуму:

–   консолідація зусиль для розвитку освітніх, наукових, методичних та інформаційних зв’язків;

– обмін досвідом у межах відповідних функцій та повноважень для подальшого розвитку публічної служби в Україні;

  • підвищення рівня правової культури населення через зростання правосвідомості суспільства в питаннях діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні;
  • сприяння підготовці кваліфікованих кадрів з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу та підвищення рівня професійної компетентності існуючого;

– допомога здобувачам вищої освіти у здобутті якісної, ґрунтовної та конкурентоспроможної правової освіти, підвищення рівня їх професійної підготовки в галузі права, публічного управління та адміністрування.

 

Час оприлюднення: 19 лютого 2021 р.

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

19 лютого 2021 року: підводимо підсумки 2020 року та плануємо майбутнє

Про зміни в роботі та здобутки Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації у 2020 році та плани на 2021 рік говорили  під час засідання навчально-методичної ради 19 лютого 2021 року.

Насамперед в минулому році в Центрі підвищили кваліфікацію 11964 слухачів, що набагато перевищило планові показники. Але значні корективи в діяльність Центру внесла пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 та запроваджені у зв’язку з нею карантинні обмеження. Відповідно навчальну діяльність довелося перенести в дистанційний формат, з чим Центр успішно впорався, запровадивши з кінця березня проведення навчань на платформі 3CX. В переважній більшості це були одно-дводенні вебінари з найактуальніших питань для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування – 158.

У 2020 р. в Центр підготував низку нових навчальних програм: загальних та спеціальних професійних і короткострокових програм, – відповідно до нових вимог, закріплених в нормативно-правових актах, що видавалися урядом та Нацдержслужбою України протягом 2019–2020 рр. Всього – 22 програми, 7 з яких отримали погодження Нацдержслужби. Протягом минулого року підготовлені 18 навчально-методичних збірників, 11 відео-сюжетів, черговий (сьомий) номер періодичного збірника наукових праць «Розумовські зустрічі».

Центр продовжив співпрацю з українськими владними та науковими інституціями, громадськими, міжнародними організаціями, а саме – фонд Ганса Зайделя (Баварія – ФРН), Сіверський інститут регіональних досліджень,  Асоціація міст України, з польськими партнером – «Асоціацією гмін басейну річки Віслока» та Фундацією розвитку місцевої демократії (FRDL). Також налагоджена плідна співпраця з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та Фондом Східна Європа.

Серед найбільш масштабних заходів – міжнародна конференція «Дев’яті Розумовські зустрічі», які в минулому році вперше проведені в онлайн-форматі (листопад 2020 р.)

Володимир Бобруйко, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  відзначив плідність співпраці з Центром в підвищенні кваліфікації фахівців і в проведенні просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення рівня правової освіченості громадян.

Ірина Галайко, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби, подякувала за співпрацю та звернула увагу на прогнозоване збільшення попиту на підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Особливо це стосується дистанційних та очно-дистанційних форм навчання, зважаючи на недостатність фінансування заходів підвищення кваліфікації.

Сергій Зінченко, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області, керівник проєктів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація» підкреслив важливість напрямку підвищення кваліфікації, що стосується будівництва та енергозбереження у світлі новацій законодавства, що впроваджуватимуться в поточному році.

Дмитро Никоненко, радник голови обласної ради, звернув увагу на динамічність розвитку Центру та новаційність у справі донесенні інформації щодо законодавства та організації діяльності органів місцевого самоврядування. А завдяки просвітницькій, науковій та видавничій діяльності Центру в суспільстві змінюється ставлення до ключових подій регіональної та української історії.

Олександра Негода, заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради, поділилась оптимістичними очікуваннями від адміністративної реформи і відмітила, що навчально-освітні заходи, які проводить Центр спільно з представниками обласної ради, уже сьогодні сприяють позитивним змінам у громадах.

Сергій Проценко, завідувач сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області висловив сподівання на плідну подальшу співпрацю в напрямку підвищення кваліфікації посадовців з питань регуляторної діяльності.

Після доповідей та висловлених пропозицій навчально-методична рада відзначила, що заклад швидко адаптується, виконує всі поставлені завдання з підвищення кваліфікації посадовців, депутатів місцевих рад, а також надання методичної допомоги  державним органам та органам місцевого самоврядування та заслуговує високої оцінки. Підсумком стало прийняття рішення навчально-методичної ради.

 

Час оприлюднення: 19 лютого 2021 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: (0462) 676-052