Таке питання турбувало учасників семінару «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області», який відбувся 27 березня 2014 року в селищі Козелець.
Захід було проведено спільними зусиллями Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації та Сіверського інституту регіональних досліджень.
Представлені під час заходу основні результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» спонукали до дискусії щодо відповідальності виробника за якість продукції, а також сировинної спрямованості експорту з України.
«В європейських країнах діє принцип суворої відповідальності виробника за якість виробленої ним продукції». – зазначив кандидат економічних наук Михайло Селінний. Відтак, це впливає на якість продукції для споживача та стимулює виробничу дисципліну. В Україні зазначені явища ще потребують своєї активізації і, окрім економічного аспекту, вимагають змін у свідомості людей.
Проблематичними для агропромислового сектору нашої держави поки що залишаються і питання механізації виробничих процесів, відсутності кваліфікованих кадрів в сільській місцевості, високої собівартості сільськогосподарської продукції та її низької якості, недотримання сівозміни та ін. Все це може стати на заваді успішній реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС в сфері агропромислового сектору.
Побоювання серед представників домогосподарств та виробників продукції агропромислового сектору Чернігівщини викликали питання конкурентоспроможності нашої продукції для країн ЄС, а також доля домогосподарств.
Водночас, серед позитивних змін, на які очікують учасники заходу, є можливість розвитку аграрного туризму, органічного землеробства, зростання якості сільськогосподарської продукції, забезпечення працездатного населення новими робочими місцями.
Час оприлюднення: 28 березня 2014 року
Виконавець: Чабак Л.А.
конт. тел.: (0462) 676-052