Центр підвищення кваліфікації кадрів провів для державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб місцевого самоврядування Борзнянського району виїзний семінар-тренінг на тему: «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування».
Під час відкриття семінару-тренінгу Козішкурт Андрій Миколайович – заступник голови Борзнянської районної ради, відзначив, що невід’ємною складовою стратегічних перетворень, започаткованих в Україні, є наближення державної служби та служби в органах місцевого самоврядування до європейських принципів, які висуваються до країн – кандидатів на вступ до ЄС, а також принципів «належного врядування», які закріплені рішеннями Ради Європи.
У ході семінару Підгайний Петро Михайлович – заступник директора Центру, розповів учасникам семінару про основні новації Закону України «Про державну службу», який вступить в силу з 1 травня 2016 року. Це, зокрема те, що державні службовці будуть призначатися за конкурсом, залишиться лише три категорії державних службовців. Чиновники категорії «А» повинні бути безпартійними, а належні до категорій «Б» і «В» не мають права обіймати керівні посади у політичних партіях. Крім того, чиновників категорії «А» призначатимуть на 5 років. Перебування на посаді – не довше двох термінів тощо.
Окрім цього, Закон суттєво скоротить кількість державних службовців в Україні. Це буде відбуватися через скорочення непотрібних функцій, усунення дублювання чи передачі частини повноважень в рамках децентралізації на місцях. У Законі також передбачено, що мінімальна зарплата державного службовця становитиме не менше від двох мінімальних заробітних плат. Але це з 1 січня 2017 року. Надбавки можуть становити не більше ніж 30% від заробітної плати. 70% отримуваних грошей становитиме посадовий оклад. (На сьогодні все навпаки – чистий заробіток державного службовця складає близько 30% від того, що він отримує насправді. Решта – це премії та надбавки).
Перед учасниками семінару також виступив Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління, який акцентував увагу присутніх на тому, що мають також бути проведені системні зміни в підзаконних нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження державної служби в органах виконавчої влади відповідно до вимог Закону України «Про державну службу». Він, зокрема, розповів, що із 35 підзаконних актів треба розробити і затвердити 24 постанови Кабінету Міністрів України, 10 наказів Нацдержслужби та 1 наказ Мінсоцполітики. Присутніх цікавили питання стосовно порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток; які посади працівників державних органів будуть віднесені до посад, які виконують функції з обслуговування; про створення служби управління персоналом державного органу, тощо, та відповів на численні запитання присутніх.
Час оприлюднення: 25 березня 2016 року.
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052