21 серпня 2018 р. до Дня незалежності України в приміщенні Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбудеться презентація та обговорення виставки архівних документів «Україна та Німеччина в 1918–1923 рр.: до століття встановлення дипломатичних взаємин». Експозиція, що складається з шести плакатів, розповідає про перші кроки України на дипломатичній арені, налагодження дипломатичних відносин та укладання міжнародних договорів, першим серед з яких став Брестський мир із Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією та Османською імперією.
Представлені законодавчі акти, дипломатичне листування, урядові телеграми, штатні розписи установ та інші документи, діяльність іноземних дипломатів в Україні та українських дипломатичних представництв в Німеччині в 1918–1924 рр. Демонструються різні типи документів – текстові супроводжуються світлинами перших українських дипломатів, які виводили Україну на міжнародну арену, вели боротьбу за її незалежність та захищали права українських громадян за кордоном.
До участі запрошуються працівники закладів культури, освіти, представники громадськості, журналісти, краєзнавці, науковці, а також всі, хто цікавиться періодом Української державності початку ХХ ст.
Що? Презентація виставки архівних документів «Україна та Німеччина в 1918–1923 рр.: до століття встановлення дипломатичних взаємин».
Де? Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка (пр. Миру, 41, ІІ поверх, читальна зала).
Коли? 21 серпня 2018 р., початок о 15.00 год.
За додатковою інформацією звертатися:
Куценко Валентина Кузьмівна
(068)0815691
Виставка підготовлена в рамках проекту Сіверського інституту регіональних досліджень «Сприяння відзначенню 100-річчя українсько-німецьких міждержавних та дипломатичних відносин і залучення до ювілею громадськості», що здійснюється за підтримки фонду Ганса Зайделя разом із партнерами: Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, Міністерством закордонних справ України, Інститутом історії України НАН України, Сіверським центром післядипломної освіти, Дипломатичною академію України ім. Геннадія Удовенка при МЗС України, Українським вільним університетом у Мюнхені, Державною архівною службою України.