52 учасники від ОТГ Чернігівщини взяли участь у семінарі, який проводився у зв`язку зі стартом в регіоні Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» – DOBRE (фінансується USAID). До 20 липня триває підготовка проєктних заявок. Тож про компоненти Програми, її мету та завдання, особливості й “пряники” йшлося під час віртуального навчання. Спікери – Сергій Хоботня (директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області), Володимир Бойко (директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації) та Ольга Гришко (експертка з проєктної діяльності).
Наголошувалося: до четвертої когорти відбиратимуться 25 ОТГ із Запорізької, Чернівецької і Чернігівської областей, але регіональної квоти немає. Тож скільки буде громад від нашої області залежить, насамперед, від якості заповнення ними проєктних заявок. Зазначалося, що DOBRE – Програма не інфраструктурна, хоча й містить потужний “твердий” елемент, її головне призначення – запровадження ефективних засобів управління місцевим розвитком, що спирається на активну участь у прийнятті рішень та їх реалізації мешканців територіальних громад (партисипації).
Своїм досвідом співпраці з DOBRE та інформацією про здобутки поділилися представники інших регіонів: Олександр Лейбзон – Музиківський сільський голова (Херсонська обл.), Рита Бойко – директорка Тавричанського ОКЗЗСО ім. О. Гатила Тавричанської сільської ради (Херсонська обл.), Лариса Воровко – керуюча справами Апостолівської міської ради (Дніпропетровська обл.) та Світлана Спажева – Покровський селищний голова (Дніпропетровська обл.). Вони підкреслили: DOBRE передбачає командну роботу, тривалий та трудомісткий підготовчий етап, а також інтенсивну реалізацію. Але воно того варте, адже завдяки участі у Програмі громади змогли здійснити багато задумів — розробити просторове планування ОТГ, придбати “МАЗ” для вивозу ТВП, облаштувати комунальний ринок, створити кооператив, розробити геопортал громади, розв`язати проблему з вуличним освітленням, реконструювати водогони, облаштувати комфортні публічні простори, здійснити брендування території, створити туристичний кластер… Зрештою, це дозволило не лише розв`язати низку проблем, але й активізувати мешканців громади, оволодіти методами привернення уваги інвесторів та налагодження взаємодії з партнерами.
Вебінар проводився Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області.
Час оприлюднення: 1 липня 2020 року
Виконавець: Левченко Н.
конт. тел.: (0462) 676 052