Проєктна діяльність громад в умовах воєнного стану? Так, це не лише можливо, а надзвичайно актуально та просто необхідно. Бо проєкт – це не лише гроші, а насамперед інструмент для розвитку громади та залучення інновацій. А за нинішніх умов – додаткові можливості залучити гуманітарну допомогу, ресурси для відновлення пошкодженої або зруйнованої інфраструктури, підтримки внутрішньо переміщених осіб, соціально вразливих груп населення, молоді, підприємців та ін.
Власне про такі відкриті можливості від міжнародних програм йдеться під час вебінару «Підготовка проєктних заявок на окремі конкурси проєктів», який проводиться Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 10–11 травня. До участі запрошені державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування області.
Насамперед зупинилися на деяких ключових критеріях успішних заявок – коректно та грамотно визначені потреби, команда фахівців та синергія між громадами та регіонами. Учасники семінару ознайомилися з програмами підтримки аграрного та сільського розвитку, малого та середнього підприємництва, де пріоритетом є виробництво харчової продукції. Низка грантів для українських громад відкриті у сфері охорони навколишнього середовища, енергозбереження та пов’язані з переходом до низьковуглецевої економіки. Водночас для ефективного залучення цих ресурсів громадам зараз варто переглянути свої стратегії, які мають відповідати вимогам часу.
Широкий спектр грантових програм спрямований на підтримку громадянського суспільства, культурної спадщини, освіти та молоді. Мова йшла про конкурси, спрямовані на розвиток регіоапльнаих культурних та креативних індустрій, підтримку біженців, українців закордоном (зокрема, волонтерські проєкти для українців у Європі), громадських організацій, підтримку волонтерських та ветеранських ініціатив, а також про групи психологічної підтримки. Цікаві конкурси також відкриті для науковців, діячів кіно культури та мистецтва, літераторів, музикантів, книговидавців та студентської молоді.
З учасниками вебінару спілкувалася Тетяна Котенко – керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету.
Час оприлюднення: 11 травня 2022 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052