Як відомо подання електронних декларацій посадовцями призупинене на період дії воєнного стану. Однак впродовж наступних трьох місяців після його завершення вони повинні подати декларації за 2021 та 2022 р. Про існуючі відмінності між цими двома періодами, зміни в ідентифікації особи декларанта, особливості заповнення окремих розділів декларації, ‒ розглядали під час виїзного навчання «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування». Семінар проведений Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 7 березня 2023 р. для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Комарівської сільської ради.
Насамперед звернули увагу на необхідність дотримання положень антикорупційного законодавства посадовцями, зокрема обмежень щодо суміщення з іншими видами діяльності, отримання подарунків, своєчасного врегулювання ситуацій, пов’язаних з конфліктом інтересів. Окремо розглянули питання відповідальності за порушення антикорупційного законодавства та ризики, які тягне за собою включення до Реєстру корупціонерів.
Спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Наталія Лугина пояснила особливості законодавчого врегулювання щодо отримання органами місцевого самоврядування гуманітарної допомоги організації благодійних зборів, зокрема на потреби ЗСУ.
Вона надала детальні роз’яснення стосовно видів декларацій та термінів їх подачі, відображення змін у майновому стані та внесення до декларації документів, які ідентифікують особу декларанта (видані в Україні і за закордоном). Працівники сільської ради отримали практичні поради щодо внесення інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, доходи декларанта, валютні рахунки, загальних правил округлення кількісних та вартісних показників та ін. Водночас наголошувалося на відповідальності за порушення строків подання декларації та внесення недостовірних відомостей. Наостанок зупинилися на найбільш типових помилках декларантів та правилах їх виправлення у вже поданих деклараціях.