Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно зі Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації проведено за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо здійснення соціально-правового захисту дітей» навчання для керівників та спеціалістів Служб у справах дітей виконкомів рад територіальних громад, районних військових адміністрацій. У навчанні взяли участь 100 осіб. Відкрив захід директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Миколайович Бойко.
У ході навчання розглядалось широке коло питань:
• теоретичні та практичні аспекти захисту прав дитини в умовах збройної агресії російської федерації;
• соціально-правовий захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під час воєнного стану;
• питання усиновлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під час воєнного стану та питання взаємодії служб у справах дітей і органів Національної поліції щодо захисту дитини в умовах воєнного стану;
• правові засади державної реєстрації народження фізичної особи та її походження;
• практичні аспекти виконання законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
• надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від воєнних дій, біженцям та особам без громадянства;
• співпраця з МБО «СОС Дитячі містечка Україна»;
• надання комплексної допомоги сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, зазнали домашнього насильства;
• напрямки підтримки сімей з дітьми, що надає Благодійний фонд «Рокада»;
• про функціонування оновленого webорієнтованого програмного забезпечення ЄІАС „Діти”.
Проводили навчання начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Федорівна Зеленько, заступники начальника Служби Станіслав Анатолійович Железний та Наталія Миколаївна Руденок, а також інші фахівці Служби дітей облдержадміністрації.
До проведення навчання було запрошено представників інших установ та організацій, саме: заступника начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернігівській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Олену Анатоліївну Ющенко, директора Чернігівського обласного центру соціальних служб Аллу Анатоліївну Кот, регіональну керівницю Чернігівського регіону БФ «Право на захист» Олену Сергіївну Приходько, регіонального представника БО «Київське обласне відділення «БФ «СОС Дитяче Містечко» Віту Анатоліївну Кнуренко, директора Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги Олену Василівну Тилькун, начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, підполковника поліції Оксану Василівну Огненко.
Сподіваємось, що знання отримані під час цього навчання, будуть використані у непростій роботі керівників та спеціалістів Служб у справах дітей.
Возможно, это изображение 5 человек и текст

ЧИ ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ – ЦЕ МІНІ-СТРАТЕГІЯ?

Розробка планів відновлення та розвитку, інших складових планування життя територіальних громад перебували в центрі уваги навчання «Економічний розвиток громади в умовах воєнного стану». Проводилося воно 28 березня на базі Новобілоуської громади у селі Старий Білоус в рамках меморандуму про співпрацю між Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації та Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України для представників громад Корюківського, Ніжинського та Чернігівського районів.
З вітальним словом до гостей звернувся Дмитро Федоров – Новобілоуський сільський голова.
Головний спікер, Тетяна Мельник – експерт АМУ з питань відновлення муніципальної інфраструктури, розповіла про:
 передумови розроблення документів із питань відновлення та розвитку територіальних громад.
 джерела даних та вимоги до змістовного наповнення планів, програм, стратегій місцевого розвитку.
 новації законодавства, які необхідно враховувати під час планування на місцевому рівні та інше.
В обговоренні директор Центр Володимир Бойко та виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Микола Силенко поділилися власним досвідом із розробки стратегій розвитку територіальних громад, планів відновлення. Зокрема, учасників зустрічі цікавило таке питання – чим вони мають відрізнятися один від одного, а які складові об’єднують заради досягнення поставних цілей.
Сільський голова Дмитро Федоров докладно розповів колегам про роботу громаду за умов російсько-української війни, зокрема, про успішну проєктну діяльність. Надалі учасники навчання відвідали два нових укриття. Одне відремонтовано та оснащено за кошти ЄС у підвальному приміщенні Старобілоуського ліцею. А друге – це новобудова, протирадіаційне укриття дитячого садочку, збудоване та оснащене у другій половині 2023 р. з нульового циклу. Проєкт виявився настільки вдалим, що його вже запозичили в Тупичівській, Городнянській, Кіптівський громадах

Особливості управління персоналом в обласній та районних державних адміністраціях в умовах воєнного стану

28 березня 2024 р. у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації у рамках навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Управління персоналом: інструментарій, напрями та інноваційні практики» розпочалося перше заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, державних службовців, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.
Відкрив навчання директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
У ході навчання Марина Захарченко – заступник керівника апарату – начальник відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації, магістр державної служби акцентувала увагу посадовців на тематиці, яка стосувалася класифікації посад як складової реформи системи оплати праці та одному із пріоритетних напрямів реформування системи державного управління; новелах в організації проходження державної служби та проблемних питаннь; змін у проведенні спеціальних перевірок посадових осіб, які були призначені на посади у період дії воєнного стану
Перше заняття за цією програмою здійснювалося за очною формою навчання.
??На сьогоднішній день кожна громада в Україні живе в ситуації постійного вирішення питань, пов’язаних з загрозами та викликами у сфері енергетичної безпеки. Під час навчання за програмою «Енергетична безпека: сутність, загрози та механізми регулювання» представники органів місцевого самоврядування області та державні службовці місцевих державних адміністрацій могли поспілкуватися про небезпеки та виклики в енергетичній сфері в умовах протистояння військовій агресії. Посадовц…

Ещё
Возможно, это изображение 2 человека и текст