19 квітня у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації завершилось дводенне дистанційне навчання з теми «Нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевої державної влади та органів місцевого самоврядування, а також наближення законодавства України до права Європейського Союзу» для начальників юридичних відділів апаратів виконкомів рад територіальних громад, апаратів райдержадміністрацій або спеціалісти, на яких покладено обов’язки юридичного супроводу діяльності органу державної влади чи місцевого самоврядування і яке об’єднало понад 70 учасників.
Мета цього навчання полягала у поглибленні розуміння базових принципів та актуальних аспектів юридичної сфери, а також набутті навичок щодо ефективного вирішення правових питань, які виникають у зв’язку з діяльністю органів влади в умовах сучасності.
Відкривала навчання Мужикова Наталія Михайлівна, керівник апарату обласної державної адміністрації, яка зазначила, що: «Функція забезпечення правового захисту відповідних категорій громадян це на часі. Бо щоб забезпечити це все, потрібно розуміти базові ази юриспруденції, знати законодавство і слідкувати за змінами. І наша функція як юристів, не лише, щось розповісти або сказати так\ні, але й допомогти знайти юридично правильний шлях».
Протягом заходу обговорювалися ряд актуальних питань, що стосуються сучасної правової практики. Серед них:
1. Електронний суд: Під час розгляду цього питання учасники отримали практичні навички щодо роботи з програмою «Електронний суд», включаючи всі етапи реєстрації та роботи з системою.
2. Земельні відносини в умовах дії воєнного часу, де обговорювалися зміни у законодавстві щодо прав власності на землю, а також особливості забудови територій та забезпечення земельними ділянками ветеранів війни.
3. Організація адміністративної процедури у контексті нового законодавства, що наближає Україну до стандартів Європейського Союзу, обговорювалася організація адміністративної процедури та її вплив на роботу органів влади.
4. Доступ до публічної інформації в умовах воєнного стану, під час розгляду цього питання було проаналізовано зміни у законодавстві щодо реалізації права на інформацію та надано рекомендації щодо написання запитів та оформлення доступу до публічної інформації, а також як подавати знеособлену інформацію про жертв, постраждалих тощо.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.
