20 червня 2024 р. у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації у рамках навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Управління персоналом: інструментарій, напрями та інноваційні практики» відбулося друге очно-дистанційне заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, державних службовців, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.
У відкритті навчання взяв участь Володимир Бойко – директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук.
У ході навчання Марина Захарченко – заступник керівника апарату – начальник відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації, магістр державної служби акцентувала увагу посадовців на тематиці, яка стосувалася:
– процедури здійснення дисциплінарними комісіями з розгляду дисциплінарних справ дисциплінарних проваджень стосовно державних службовців;
– порядку укладення контрактів про проходження державної служби, зокрема, про зміст, процедуру укладення, зміни та розірвання контракту про проходження державної служби як строкового трудового договору, укладеного між державним органом та особою, яка призначається (переводиться) на посаду державної служби категорії “Б” або “В”.
– використання у 2024 році державним службовцем щорічних відпусток за останній відпрацьований робочий рік, зокрема, про те, що законодавцем чітко визначено, що у поточному робочому році держслужбовці мають використовувати дні відпустки по максимуму, адже усі залишки будуть компенсувати матеріально.
Крім цього, увагу кадровиків було зосереджено на мотивації персоналу, зокрема на основних ключових ланках мотивації, головних питаннях створення мотиваційної системи в професійній діяльності посадовців та ін.
Під час навчання Петро Підгайний – заступник директора центру зосередив увагу публічних посадовців на мовній складовій професійної компетентності, зокрема на практичних прикладах було проаналізовано логіко-смислові помилки в мові і стилі організаційно-розпорядчих документів.
Під час навчання публічні посадовці отримали відповіді на запитання: що відноситься до дисциплінарних стягнень? Що передбачає дисциплінарна відповідальність? Хто має право підписати контракт на 6 місяців? Що означає підписати контракт? тощо.