Скрижалі нашої історії. Чернігів

Скрижалі нашої історії. Чернігів.Заснування стародавнього міста.

Про заснування Чернігова, легенди які з цим пов’язані , чернігівські кургани та церки, де і коли сформувалося місто Чернігів, про все це розповідає доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Княжий дитинець Храмова архітектура ХІ ст.

Головна увага приділена Спасо-Преображенському собору, що вперше згаданий в літописі 1036 року. Він вважається однією з двох найдавніших споруд Київської Русі. Розповідає — кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.

Скрижалі нашої історії. Чернігів.Архітектура раннього християнства. Болдіна гора. Антонієві печери.

Заснування у Чернігові на Болдиній горі Святим Антонієм печерного монастиря — ХІ ст. Політична боротьба пов’язана, з Антонієм. Про нині відкритий для огляду підземний комплекс розповідає завідувач відділу наукових досліджень Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Дитинець. Скарби Борисоглібського собору.

Пам’ятка історії та архітектури доби Київської Русі Борисоглібський собор (ХІІ ст.) в Чернігові. Побудова, історична доля та експозиція, яку зараз можуть оглянути відвідувачі. Розповідає кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Архітектурний шедевр ХІІ — ХІІІ ст. Церква Параскеви П’ятниці

Хто, коли і за яких обставин заснував церкву? Які зміни відбувалися протягом наступних років в її архітектурі і чому? Як відбувалися піднесення, руйнація та відновлення шедевру давньоруської архітекутри? На ці та інші запитання відповідає доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Троїцько-Ільїнський монастир

Спорудження Ільїнської (ХІІ ст.) та Трапезної (ХVII ст.) церков, заснування монастиря, побудова Троїцького кафедрального собору (ХVII ст.), своєрідність поєднання в ньому європейських архітектурних стилів — бароко та готики. Роль архієпископа Лазаря Барановича. Про це та інше розповідає кандидат історичних наук, доцент кафедри слов’ян Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Дитинець. Дзвіниця гетьмана Івана Мазепи. Колегіум.

Йдеться про заснування навчального закладу — колегіуму та гетьмана Івана Мазепу як його патрона. Про побудова навчального процесу, зокрема засоби стимулювання студентів (учнів) до навчання, побут вихованців, їх розваги, відомих випускників розповідає кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Єлецький Свято-Успенський монастир.

Про заснування у ХІІ ст. Успенської церкви, виникнення Єлецького монастиря, реконструкцію в стилі українського бароко за козаччини, історичні зв’язки з родиною Лизогубів, а також про інші монастирські споруди розповідає кандидат історичних наук, доцент кафедри слов’ян Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко.

 

Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж — Галина Загороднюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *