Як Центр підвищення кваліфікації  працює під час карантину

 

  953 державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування (переважно – працівники апаратів виконкомів рад ОТГ, їх структурних підрозділів) зареєструвалися на навчання в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації за час карантину, що минув. В тому числі  575 учасників навчалися в форматі реального часу. Ще 378 посадовців зареєструвалися на відкладені дистанційні курси.За півтора місяця, зокрема, проведено:

  •   7 семінарів «Правові та практичні аспекти здійснення публічних закупівель»;
  •  7 семінарів «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об`єктами комунальної власності»;
  •   3 семінари «Запровадження системи електронного документообігу в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, віддаленого надання адміністративних послуг»;
  •  2 семінари «Особливості управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування за кризових умов» – спільно  з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

  Перші навчання організовувалися за допомогою програмного забезпечення Skype, а потім Центр перейшов до використання 3СХ, що виявилася більш зручною для конференц-зв`язку.

  Об`єктивно найбільший інтерес викликали зміни до публічних закупівель – через запровадження законодавчих новел. Водночас дуже багато питань пролунало під час занять із земельних відносин та майна комунальної власності, електронного документообігу, управління людськими ресурсами в умовах карантину, що засвідчує потребу такого роду підвищенні кваліфікації.

  Центр вдячний всім залученим викладачам-експертам за їхні професіоналізм, слухачам – за проявлені інтерес, активність та готовність працювати за обставин що склалися.

  Одночасно стартували такі дистанційні навчальні курси на платформі Moodle (завершуватимуться наприкінці червня):

  •   «Ділове українське мовлення у сфері державного управління»;
  •   «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування»;
  •   «Депутат місцевої ради: статус, повноваження, організація роботи» (18 зареєстрованих учасників).

  Такі дані засвідчують велику потребу у професійному спілкуванні та готовність учасників навчання до змін їхніх форм. Півтора місяця карантину суттєво прискорили опанування державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування електронних засобів спілкування, те, що називається діджіталізацією системи публічного управління. І такий опосередкований результат ситуації, що склалася, – лише на користь.

  Наведена інформація стосується лише навчання, про інші напрями роботи – згодом. Тепер Центр готує нові теми семінарів на наступні місяці, які проходитимуть у доступних формах, та запрошує державні органи, місцевого самоврядування надсилати на електронну адресу закладу свої пропозиції.

   Час оприлюднення: 30 квітня 2020 р.

Виконавець: Бойок В.

конт. тел.: (0462) 676-052