Як і чим зацікавити молодь ?

Болючою є проблема сільських територіальних громад Чернігівської області – депресивна демографічна ситуація, коли кількість молодих людей та дітей у селах щороку зменшується. До цього призводить, наряду з іншими причинами, відсутність роботи та невідповідність умов проживання у сільській місцевості запитам сучасної молоді. Як покращити цю ситуацію засобами, доступними в рамках здійснення молодіжної політики в територіальній громаді? Які є інструменти залучення молодих людей і підлітків до самоорганізації, активної діяльності для наповнення власного дозвілля корисними справами і цікавими подіями, розширення кола спілкування з однолітками ? Над цими та іншими питаннями розмірковували учасники виїзного семінару-тренінгу «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації. Гендерне проектування», який відбувся 3 жовтня в Тупичівській об’єднаній територіальній громаді.

          Спільно з головним спеціалістом відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Анастасією Яланською слухачі розглянули практичні аспекти здійснення державної молодіжної політики. Зокрема, акцентували увагу на необхідності створення молодіжної громадської організації з метою залучення дітей та молоді до суспільного життя, організації дозвілля і залучення молоді до здорового і активного способу життя.

Представник Департаменту поінформувала слухачів про план проведення обласних, загальнодержавних та міжнародних конкурсів, тренінгів, інших соціальних, просвітницьких, та культурних заходів, про переваги таких заходів для розвитку молодіжних ініціатив, про умови участі та отримання фінансування молодіжних проектів.

Практичні аспекти роботи з молоддю та перспективні напрямки діяльності Чернігівського обласного молодіжного центру учасники тренінгу обговорили з Олександром Котеленцем, начальником відділу молодіжної роботи КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради. Він поділився з присутніми враженнями від нещодавньої поїздки до Республіки Польща в рамках проекту обміну делегаціями. А також розповів про досвід організації молодіжних заходів, пропонував активно користуватися допомогою та підтримкою Молодіжного центру при реалізації молодіжних проектів Тупичівською громадою.

Під час обговорення було також розглянуто способи врахування гендерних аспектів при плануванні та здійсненні проектів, пов’язаних з реалізацією молодіжної політики.

Час оприлюднення: 4 жовтня 2019 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676 052