Про НАТО

Про НАТО, як міжнародну організацію колективної безпеки та оборони, а також про хвилі розширення Альянсу говорить Джердж Сергій Федорович- голова Громадської ліги Україна – НАТО, кандидат політичних наук.

Зустріч проходила у рамках онлайн-навчання ” Що таке НАТО та як працює Альянс?”, проведеного 14-15 березня 2024 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування області.

Немає опису світлини.

Про створення НАТО

Про створення НАТО: історичні обставини, цілі та цінності Альянсу говорить Тодоров Ігор Ярославович – професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету.

Зустріч проходила у рамках онлайн-навчання ” Що таке НАТО та як працює Альянс?”, проведеного 14-15 березня 2024 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування області.

Немає опису світлини.

Система електронного документообігу спрощує робочі процеси, забезпечує безпеку і зменшує час, необхідний для обробки документів

☝️❗️«Система електронного документообігу спрощує робочі процеси, забезпечує безпеку і зменшує час, необхідний для обробки документів» – саме на цьому наголошував начальник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Чернігівської ОДА 👨‍💼Олександр Клименок в рамках навчання «Впровадження системи електронного документообігу в діяльність органів місцевого самоврядування».

📖🖊Таке навчання було проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для посадовців Вертіїівської сільської ради.

Протягом заходу учасники опрацювали практичні питання роботи в системі електронного документообігу:

✅ведення штатної структури організації;

✅формування номенклатури справ;

✅робота з модулем електронної пошти;

✅особливості реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції в СЕД;

✅підготовка резолюцій;

✅візування та підписання проєктів документів;

✅приймання та відправка кореспонденції через систему електронної взаємодії.

Про основні операції НАТО, зокрема у: Сербії, Боснії і Герцеговини, Косово, Афганістані, Сомалі, а також операції проти Єменських хуситів і ХАМАСу розповів Романенко Ігор Олександрович- Генерал-лейтенант, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006 – 2010), доктор технічних наук, професор, засновник благодійного фонду «Закриємо небо України».

Зустріч проходила у рамках онлайн-навчання ” Що таке НАТО та як працює Альянс?”, проведеного 14-15 березня 2024 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування області.

May be an image of 1 person and text that says "Романенко Irop Олександрович ерал-лейтенант у ав, кандидат вίйськових каук, доктор техначних наук професор. ступник начальника Генерального штабу 3С Украйни."

Деліберація: Ключ до демократії та самоорганізації громад

Що таке деліберація? Відповідь на це питання шукали 126 державних службовців місцевих державних адміністрацій та посадові особи органів місцевого самоврядування області під час дистанційного навчання, яке проводилось у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації 17-18 квітня 2024 року.

Мета такого навчання полягала в розкритті сутності та значення деліберації у встановленні справжньої демократії та самоорганізації громад.

Спікером на заході виступив відомий кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України, Ярослав Миколайович Пилинський.

Початкові обговорення учасників стосувалися визначення демократії та її характеристик через призму обговорення, що сприяло формуванню розуміння деліберативної (дорадчої) демократії. Учасники отримали історичний огляд, який зазначив, що деліберація існує з 18 сторіччя, коли Бенджамін Франклін у 1727 році заснував Джунто (Junto), клуб для обговорення наукових та інших тем. Згодом цей вид демократії підтримувався урядом США та вплинув на Україну через просвітні громади та організації, що з’явилися у 1840-х роках прийшовши до нас із Європи.

Лектор також наголосив на головних проблемах громад, які можуть бути вирішені шляхом деліберації, таких як пасивність та недовіра громадян, брак громадянської освіти, намагання вирішити багато проблем одночасно, неефективні зв’язки з установами та урядами тощо.

Він підкреслив, що процес демократизації набирає обертів, у тому числі завдяки Закону про службу в органах місцевого самоврядування. Зазначивши, що : «Внаслідок реформи децентралізації має нарешті з’явитися справді колективна воля досі штучно відокремлених і атомізованих громадян, воля індивідуальних і колективних власників своєї громади, які, добровільно об’єднавшись, самі будуть самостійно приймати колективні рішення, життєво важливі і для себе, і для своїх дітей, і для громади загалом. Приймати виважені рішення громадяни зможуть тільки разом добре обміркувавши і обговоривши проблему, що постала перед спільнотою села, міста, району.».

Учасники отримали приклади обговорень з коментарями, що сприяли кращому розумінню ролі деліберації у житті громади. Навчилися правильно проводити деліберативні наради — важливе завдання для самоорганізації громадян, що є ключовою підвалиною справжньої демократії.

Отже, деліберація відкриває двері до нового рівня демократії, де громади здатні спільно вирішувати нагальні питання та впливати на своє майбутнє. Це важливий інструмент для зміцнення громадської участі та побудови стійкого соціального прогресу.

Немає опису світлини.

Організація та ведення військового обліку,мобілізаційна робота

17 квітня 2024 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очне навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Робота з організації та ведення військового обліку, мобілізаційна робота».

Цільова аудиторія – представники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в області, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, на яких покладено обов’язки щодо ведення військового обліку.

Відкрив навчання директор центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Під час навчання Сергій Замостьев – представник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розповів учасникам семінару про законодавство України щодо військового обліку та завдання підприємств, установ та організацій з питань військового обліку.

У ході навчання Олена Тимошенко – викладач Центру акцентувала увагу присутніх на практичних аспектах організації військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, а також на ключових моментах з оформлення бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Присутні цікавилися питаннями: Як вести військовий облік при прийнятті на роботу? Що потрібно аби стати на військовий облік? Коли можуть зняти з військового обліку? Чи підлягає мобілізації військовозобов’язаний працівник, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Чи можна притягнути до дисциплінарної відповідальності військовозобов’язаного працівника за невиконання правил військового обліку?

У навчанні взяло участь 115 посадовців.

За підсумками навчання учасники семінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.

Запобігання корупції та впровадження стандартів доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

16 квітня 2024 року з використанням комунікаційної системи 3СХ в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації «Запобігання корупції та впровадження стандартів доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» (перша сесія).

Учасники навчання – уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад.

Загальна мета програми: систематизувати наявні знання, вміння та сформувати практичні навички запобігання корупції, впровадження стандартів доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування. Підвищити рівень обізнаності з вимогами міжнародних документів та законодавства України у сфері запобігання корупції, актуальною практикою застосування відповідних норм щодо наявних вимог, заборон та обмежень, а також вжиття необхідних заходів реагування.

У відкритті навчання взяв участь директор центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко. Він, зокрема, акцентував увагу посадовців на тому, що сьогоднішнє навчання для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції здійснюється в центрі вперше за типовою програмо, розробленою та затвердженою Національним агентством України з питань державної служби.

У перший день навчання Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Чернігівської обласної державної адміністрації розповів посадовцям про загальні вимоги фінансового контролю та особливостями заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Учасники навчання цікавилися питаннями стосовно перевірки факту подання декларацій суб’єктами декларування та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій; яка відповідальність за порушення вимог фінансового контролю тощо.

Крім цього, упродовж наступних трьох днів під час освітнього процесу спікери-науковці з Пенітенціарної академії України та Національного університету «Чернігівська політехніка» акцентують увагу публічних посадовців на корупційних ризиках під час реалізації функцій держави або місцевого самоврядування; етиці та доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування; на проявах корупції та її негативному впливі на досягнення цілей сталого розвитку; відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень.

Також уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції розширять свої знання, уміння, навички з питань, що стосуються міжнародних стандартів запобігання корупції; антикорупційної політики та антикорупційних органів України; основ антикорупційної роботи в державних органах та органах місцевого самоврядування.

Другу сесію навчання в рамках цієї програми передбачається реалізувати в травні 2024 року.

Немає опису світлини.

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Тараса Шевченка отримала видання Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=122135761778108172&id=61553245181002&rdid=NMj3RayCgAZPjevm

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка15 квітня  · Цінні видання отримала в дарунок Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від кандидата історичних наук, директора Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимира Бойка.Науково-популярне видання «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія» розповідає про майже тисячолітній період історії владних інституцій на Чернігово-Сіверщині як частини України та європейського простору: процес становлення органів державної влади та місцевого самоврядування, їхні структури, функції, повноваження, взаємини, адміністративно-територіальний устрій. Основною особливістю ілюстрованої історії є її форма та візуалізація. Матеріал подається головним чином через зображення, які супроводжуються мінімально необхідним текстом. До речі, видання цієї книги приурочене до тисячоліття від утворення першого, відомого з літопису, Чернігівського князівства, яке відзначається в 2024 році.Збірники наукових праць «Розумовські зустрічі» підвищать рівень обізнаності користувачів з історії та сучасного розвитку державного будівництва в Україні, відновлення історичної та національної пам`яті, дослідження питань формування адміністративно-територіального устрою та системи владних інституцій України. На сторінках видань публікуються статті, що аналізують теоретичні та практичні здобутки у галузі історії, права та державного управління. Щиро вдячні пану Володимиру за таку добру ініціативу, адже подаровані видання стануть в нагоді всім, хто прагне якомога більше дізнатися про Україну як сучасну європейську демократичну державу з давнім та своєрідним корінням.